آیا می توان به هنگام بیماری ورزش کرد؟ | بیماری

: میشه به هنگام مریضی ورزش کرد؟

: آکا ایران: با اینحال که ورزش باعث سالم تر شدن تیم ایمنی بدن می شه و یکی از فواید ورزش کمتر شدن احتمال بیماریه، اما همیشه این سوال پیش میاد که ورزش واسه افراد مریض، خوبه یا خیر؟
به گزارش به نقل از ایسنا ، پزشکان فکر می کنن که نشونه های مریضی، تعیین کننده جواب این سواله که افراد مریض ورزش بکنن یا خیر؟
به گزارش My fitness palبراین پایه اگه بیشتر از ناحیه گردن به بالا احساس ناراحتی می کنین، مثلا عطسه، سرفه و گلو درد دارین، می تونین ورزشای سبک انجام بدین.
اگه نشونه های مریضی پایین تر از گردنه مثلا دل درد و معده درد دارین بهتره ورزش نکنین.
اگه تب، حالت تهوع و اسهال دارین بهتره که به طور کامل استراحت کنین، چون در این حالت آسیب بدن کم می شه و بدن نیاز داره که آب رو نگه داری عرق کردن مناسب نیس.
حتی اگه به هنگام مریضی ورزش می کنین، شدت اونو زیاد نکنین. به هنگام مریضی بدن در حال ریکاوریه. ورزشایی مثل پیاده روی، یوگا در این زمان مناسب تر هستن.
بهتره به حس بدن تون توجه کنین و شدت رو براساس اون تنظیم کنین. مطمئن شید که آب بدن شما تامین می شه.
بهتره به هنگام مریضی به باشگاه نرید، چون ممکنه مریضی رو به بقیه منتقل کنین.
پیاده روی در فضای باز فعالیت مناسبی واسه این زمونه.
اگه مطمئن نیستین با وجود مریضی می تونین ورزش کنین یا نه، حتما از یه دکتر و متخصص در این باره سوال کنین.

منبع :

Related articles

آیا ممکن است کسی نگران هم جنس گرا بودنش باشد؟ | بیماری

: سرویس سلامت آکا ایران به نقل از دکتر سلام: بعضی از افراد در مورد گرایش جنسی شون و این که هم جنس گرا یا دو جنس گرا هستن نگرانن. از اون جا که گرایش جنسی افراد با عوامل زیادی مثل تمایلات، تخیلات، رفتار با بقیه، اصول مذهبی، خانوادگی، اجتماعی و شاید سابقه سوء استفاده در […]

Learn More

آیا من هم باید واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنم؟ | بیماری

: من هم باید واکسن آنفلوآنزا رو تزریق کنم؟ : *علیرضا داودی: دچار شدن به سرماخوردگی در آدمایی که سیستم ایمنی اونا سالمه هیچ خطری که نداره، که هیچ، بلکه دچار شدن به اون، واسه بدن مردم، مخصوصا کودکان، حکم واکسیناسیون داره. به همین دلیله با افزایش سن کودکان، اندازه دچار شدن به سرماخوردگی در […]

Learn More

آیا مچ دست‌تان بزرگ است؟ در خطرید | بیماری

محققان فهمیدن آدمایی یه دارای اندازه مچ دست بزرگ تری هستن، با احتمال بیشتری نسبت به بقیه نسبت به انسولین مقاومت پیدا می ینند یه این عامل به نوبه خود در دچار شدن به مریضیای قلبی نقش مهمی بازی می یند.در این تحقیقات، محققان اندازه مچ دست ۵۰۰ یودی دارای اضافه وزن رو اندازه گیری […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *