آیا می توان به هنگام بیماری ورزش کرد؟ | بیماری

: میشه به هنگام مریضی ورزش کرد؟

: آکا ایران: با اینحال که ورزش باعث سالم تر شدن تیم ایمنی بدن می شه و یکی از فواید ورزش کمتر شدن احتمال بیماریه، اما همیشه این سوال پیش میاد که ورزش واسه افراد مریض، خوبه یا خیر؟
به گزارش به نقل از ایسنا ، پزشکان فکر می کنن که نشونه های مریضی، تعیین کننده جواب این سواله که افراد مریض ورزش بکنن یا خیر؟
به گزارش My fitness palبراین پایه اگه بیشتر از ناحیه گردن به بالا احساس ناراحتی می کنین، مثلا عطسه، سرفه و گلو درد دارین، می تونین ورزشای سبک انجام بدین.
اگه نشونه های مریضی پایین تر از گردنه مثلا دل درد و معده درد دارین بهتره ورزش نکنین.
اگه تب، حالت تهوع و اسهال دارین بهتره که به طور کامل استراحت کنین، چون در این حالت آسیب بدن کم می شه و بدن نیاز داره که آب رو نگه داری عرق کردن مناسب نیس.
حتی اگه به هنگام مریضی ورزش می کنین، شدت اونو زیاد نکنین. به هنگام مریضی بدن در حال ریکاوریه. ورزشایی مثل پیاده روی، یوگا در این زمان مناسب تر هستن.
بهتره به حس بدن تون توجه کنین و شدت رو براساس اون تنظیم کنین. مطمئن شید که آب بدن شما تامین می شه.
بهتره به هنگام مریضی به باشگاه نرید، چون ممکنه مریضی رو به بقیه منتقل کنین.
پیاده روی در فضای باز فعالیت مناسبی واسه این زمونه.
اگه مطمئن نیستین با وجود مریضی می تونین ورزش کنین یا نه، حتما از یه دکتر و متخصص در این باره سوال کنین.

منبع :

Related articles

آیا موزهای ایدزی وارد کشور شده اند؟ | سبزیجات

موزهای ایدزی وارد کشور شدن؟ چند وقتیه که در شبکه های اجتماعی خبری عجیب و البته دلهره آور رو میشنوین.در این شبکه ها شایعه شده که موزهایی به ایران وارد شدن که به ویروس ایدز آلوده هستن و مردم باید از خرید و خوردن این موزها دوری کنن. به راستی موزهای ایدزی وارد ایران شدن؟این […]

Learn More

آیا موهای زائد سفید به کمک لیزر از بین می رود؟ | بیماری

: چیزایی در مورد لیزر موهای زائد یه متخصص پوست و مو گفت:حتماً نیازه فاصله جلسات لیزر بین ۴ تا ۶ هفته یه بار تکرار شه. متخصص پوست و مو و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی در برنامه «یه نکته ، یه متخصص» درباره لیزر موهای زائد در میان خانوما، اضافه کرد:مشکلی که به […]

Learn More

آیا موز چاق کننده است؟ | سبزیجات

موز چاق کننده س؟ در باور عمومی موز یه میوه پرکالریه و باعث چاقی می شه. پس آدمایی که قصد لاغر شدن دارن باید از خوردن اون دوری کنن. اما کارشناسان فکر می کنن موز با وجود انرژی زا بودن ً باعث چاقی نمی شه. در ادامه در مورد این موضوع بیشتر توضیح می دیم. […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *