آیا می توان بینی را دو مرتبه عمل کرد؟ | بیماری

: میشه بینی رو دو مرتبه انجام داد؟

: بعضی از خانوما و یا آقایون ممکنه پس از عمل جراحی زیبایی بینی از شکل و یا مدل دماغ شون ناراضی باشن و تمایل داشته باشن که دوباره عمل زیبایی رو بکنن. اما سوال اینجاس که میشه بینی رو دو مرتبه انجام داد؟ بله این امکان هست اما باید زمان لازم از عمل جراحی بینی اولیه گذشته باشه .

به طور میانگین ۸ تا ۱۰ درصد از کسائی که عمل جراحی بینی رو انجام میدن ممکنه نیاز به عمل جراحی دوباره یا رویژن داشته باشن و زمان لازم واسه عمل دوباره معمولا یکسال بعد از عمل جراحی اولیه تخمین زده می شه چون که بینی بعد از عمل شدن باید فرآیندی رو طی کنه تا نتیجه جراحی اولیه مشخص شه .

در چه صورتی نیاز به جراحی ترمیمی بینی داریم؟
عمل ترمیمی بینی
 در  ادامه جناب آقای دکتر  می فرمایند: اسکلت بینی به اندازه کافی محکم نشده و نوک بینی افتاده که در این صورت به وسیله یه جراح بینی مجرب میشه مشکل رو برطرف کرد . قوز بینی به طور کامل ورداشته نشده ، این مشکل هم خیلی راحت به وسیله جراح قابل حل هستش . انحراف بینی هنوز ورداشته نشده یا بینی هنوز کجه که این مشکل هم قابل اصلاحه .

بافتای بینی زیادتر از اندازه ورداشته شده ، پشت بینی زیادتر از اندازه فرورفته و یا بینی زیادتر از اندازه سر بالا شده که اصلاح کردن این موارد نیاز به یه جراح مجرب داره و یافته های این همیشه قابل پیش بینی نیستن اما اگه امکان اصلاح وجود داشته باشه واسه این جور موارد معمولا اسکلت بینی رو به وسیله غضروفا و یا استخوانای خود مریض تقویت می کنن که معمولا از غضروفای لاله گوش و یا دنده ها استفاده می شه .

وقتی که آسیب مربوط  به پوست بینی باشه بازسازی بسیار مشکل و حتی غیر ممکنه که این موارد زیادی کم دیده می شه . زیاد بودن فاصله سوراخای بینی ، مشکلات تنفسی ، ناراضی بودن مریض از عمل جراحی اولیه ، کج شدن استخوانای بینی به دلیل ضربات فیزیکی و … از جمله عواملی هستن که واسه برطرف کردن اونا ممکنه به جراحی دوباره نیاز باشه .

جراحی دوباره تا چه حد موثر واقع می شه ؟
از اونجا که عمل ترمیمی بینی نیاز به تجربه و تخصص بیشتری نسبت به جراحی اولیه داره ، انتخاب جراح بینی مناسب یکی از مهمترین عوامل در اندازه موثر بودن عمل ترمیمی هستش . یکی دیگه از عواملی که  در اندازه موثر بودن عمل ترمیمی بینی نقش داره نوع پوست بینی و یا نوع  مشکل ایجاد شده که در مورد پوست بینی باید گفت پوستایی با ضخامت معمولی (نه خیلی نازک و نه خیلی کلفت ) بهترین کاندید واسه عمل ترمیمی به حساب میان و مشکترین عمل ، مربوط به افرادیه که پوست اونا در ناحیه پرها و سوراخای بینی ، زیادتر از اندازه برش خورده باشه . علاوه بر این موارد ، صبر و صبر مریض در گذروندنِ زمان لازم واسه بازسازی ، یکی از عوامل مهم در عمل ترمیمی هستش .

منبع :

Related articles

آیا می توان جایگزین های مناسبی برای آب پیدا کرد؟ | تغذیه سالم

هستن کسائی که از فواید و ضرورت آب واسه بدن آگاه هستن، اما با این حال میلی به نوشیدن آب خالی ندارن.این افراد می تونن اینا رو جانشین آب کنن. میشه جایگزینای مناسبی واسه آب خالی پیدا کرد؟ بارها شنیدین که پیشنهاد می شه باید روزانه یک و نیم تا دو لیتر آب مصرف شه. […]

Learn More

آیا موهای چرب بیشتر می ریزند؟ | بیماری

آدمایی که پوست چرب دارن، بهتره در شستشو صورت دقت کنن. یه متخصص پوست و مو میگه: دلیل اصلی چربی موی سر، ترشح زیاد چربی بعد از سن بلوغه و ۸۰ درصد افراد مو و پوست چرب دارن.پرویز طوسی در جواب به این سوال که «دلیل اصلی چربی موی سر چیه و چیجوری درمان می […]

Learn More

آیا می توان اندام دوران جوانی را در میانسالی هم حفظ نمود؟ | بیماری

افراد میانسال به خاطر حفظ سلامت استخون ها، کنترل وزن، کنترل چربی های خون و حفظ سلامت روان باید فعالیت بدنی منظم و همیشگی داشته باشن. سلامتآکا ایران پیشگیری از چاقی و زیاد شدن وزن در دوران میانسالی تغذیه و برنامه غذایی روزانه خود رو بازبینی کنین. شاید ناخواسته کالری بالایی دریافت می کنین. به […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *