آیا می توان درد ناشی از سرطان را تسکین داد؟ | تغذیه سالم

میشه درد به وجود اومده به وسیله سرطان رو آرامش داد؟

دچار شدن به سرطان معنیش این نیس که شما حتما درد خواهید کشید، اما اگه درد دارین، می تونین اونو با دارو و روشای درمانی دیگه کنترل کنین.

میشه درد به وجود اومده به وسیله سرطان رو آرامش داد؟

میشه درد به وجود اومده به وسیله سرطان رو آرامش داد؟

«گروه مراقبت پزشکی» می تونه واسه کنترل درد سرطان به شما کمک کنه. «گروه مراقبت پزشکی»، به معنی مجموعه دست اندر کارانیه که هر یک بخشی از مراقبت درمانی شما رو برعهده دارن؛ این گروه شامل متخصص درمان تومور، دکتر عمومی، پرستاران، کارشناسان فیزیوتراپی، داروساز، کمک کاران اجتماعی و افراد روحانی و دیگرونه.

آدمایی که سرطان دارن همیشه درد ندارن. افراد متفاوت ان. اما اگه درد دارین باید بدونین که مجبور نیستین اونو قبول کنین؛ در واقع همیشه میشه درد سرطان رو آرامش داد.

اگه شمام در گروه آدمایی هستین که با این مریضی دست و پنجه نرم میکنین لازمه این نکات رو بدونین :

درد شما مهارپذیره.

کنترل درد بخشی از درمان سرطان شماس.

صحبت کردن با دکتر و گروه مراقبت پزشکی به اونا در کنترل درد شما کمک می کنه. بهترین راه کنترل درد جلوگیری از شروع و یا جلوگیری از بدتر شدن اون هستش.

داروهای زیادی واسه کنترل درد وجود دارن، برنامه کنترل درد واسه افراد جور واجور متفاوت ان.

دونستن گذشته درد شما به تنظیم بهترین برنامه جهت کنترل دردتون کمک می کنه.

آدمایی که داروهای مسکن رو طبق تجویز پزشکان مصرف می کنن، با احتمال خیلی کم دچار درد می شن.

بدن شما به داروهای مسکن معتاد نمی شه. داروهای قوی تر نباید واسه «بعدا» نگه داشته شن.

« فکر می کردم که باید با درد زندگی کنم، اما به جایی رسید که دیگه تنونستم اونو تحمل کنم. دکتر داروهایم رو عوض کرد و بهتر شدم. نمی گم که همیشه از درد دورم، اما حالا خیلی بهترم.» اینا گفته های جون یکی از مبتلایان به سرطانه.

درد سرطان می تونه در اون حد کم بشه که شما بتونین از فعالیتای روزانه و خواب بهتر لذت ببرین. صحبت با کارشناس درد کمک مؤثریه؛ این فرد یکی از کارشناسان درمان تومور، بیهوشی، اعصاب، جراحان و دیگه پزشکان، پرستاران یا داروسازانه؛ اگه گروه کنترل درد دارین روانشناسان و کمک کاران اجتماعی هم می تونن جزء اعضای اون باشن.

کارشناسان درد و آرامش، در کنترل درد خبره ان. کارشناسان آرامش، پیامدها و مشکلات جانبی و مشکلات عاطفی به وجود اومده به وسیله سرطان و درمان اونو درمان می کنن.

اونا واسه پیدا کردن بهترین راه کنترل درد با شما همکاری می کنن. از دکتر یا پرستار خود بخواین کسی رو پیشنهاد کنه، یا با یکی از مراکز یا گروه های نزدیک محل سکونت خود واسه پیدا کردن متخصص درد تماس بگیرین. / مرکز تحقیقاتِ درمان و آموزش سرطان

.

منبع :

Related articles

آیا موز چاق کننده است؟ | تغذیه سالم

موز چاق کننده است؟ موز یکی از محبوب ترین میوه ها در آمریکا س دلیل اینه که نه فقط دارای مواد مغذی متراکمه بلکه بسیار مقرون به صرفه س و در طول سال در دسترسه بدیش اینه، شایعات دروغ در مورد ارزش غذایی موز که اون چاق کننده س هست و تعداد خیلی از مردم […]

Learn More

آیا می توان با ورزش و کاهش وزن سایز سینه را کوچک کرد؟ | رژیم غذایی

با ورزش کردن سینه کوچیک می شه؟ به کار گیری نوع سوتین خاصی به کوچیک شدن سینه کمک می کنه؟ کاهش وزن و رژیم غذایی تأثیری در کاهش اندازه سینه داره؟با ما همراه شید تا به سوالاتون جواب بدیم…  اگه بخوایم بعضی از مهمترین مشکلات داشتن سینهای بزرگ رو بگیم ، باید به موارد زیر اشاره […]

Learn More

آیا ممکن است ورزش موجب افزایش وزن شود؟ | ورزش

این یه موضوع جنجالی و بحث برانگیزه که در نتیجه یه مطالعه بیان شد. این موضوع حقیقت داره ؟ دکتر تیموتی چرچ تو یه مطالعه در سال ۲۰۰۹ روی زنان یائسه نشون داده که کاهش وزن در زنائی که ورزش می کردن بسیار کمتر از حد مورد انتظار و اندازه پیش بینی شده در شروع […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *