آیا مصرف پنیر در صبحانه مضر است؟ | تغذیه سالم

مضرات مصرف پنیر در صبحونه

پنیر از خونواده لبنیات هستش ، پنیر به عنوان یه ماده لبنی متراکم می تونه تا حد زیادی کلسیم لازم بدن رو تأمین کنه اما کارشناسان طب سنتی مصرف پنیر واسه صبحونه رو مضر می دونن و می گن بهتره این ماده غذایی در شب مصرف شه.

مناسب نبودن مصرف پنیر در صبحونه

یه متخصص طب ایرونی گفت:ً پنیر غذایی خوبی واسه صبحونه نیس؛ از نظر طب ایرونی مزاج پنیر سرد و تر بوده و مانع فعالیت مغزی کامل می شه که معمولاً در صبحگاه واسه کار و تلاش لازمه.
محمد عسکرفراشاه درباره وعده غذایی صبحونه اعلام کرد:یکی از مشکلات تغذیه امروز ما ایرانیا اهمیت ندادن خیلی از مردم به وعده مهم صبحونه س طوریکه خیلی از افراد این وعده مهم غذایی رو ندیده می گیرن و در میان بقیه آدمایی که صبحونه می خورن, عادی ترین ماده مصرفی اونا نون و پنیره!
ایشون اضافه کرد:این در حالیه که ً پنیر غذایی خوبی واسه صبحونه نیس؛ از نظر طب ایرونی مزاج پنیر سرد و تر بوده و مانع فعالیت مغزی کامل می شه که معمولاً در صبحگاه واسه کار و تلاش لازمه؛ پیشنهاد به مصرف و علاوه بر اون مصرف پنیر با خیار و گوجه فرنگی اونم در فصل سرما اثرات بد اونو چندین برابر می کنه.

رابطه مصرف پنیر در صبحونه ضعف در بین دانش آموزان

این متخصص طب ایرونی گفت:در تحقیقات نوین علمی ثابت شده که جذب کلسم بیشتر در شب شکل میگیره و بهتره پنیر به عنوان یه ماده مغذی در شب مصرف شه و دوم اینکهً پنیر با مصلحات (اصلاح کننده) یعنی همراه با گردو، سیاهدانه، آویشن و زنیان مصرف شه.
ایشون گفت:خیلی از ضعفا و کسالتا در بین دانش آموزان و کارمندان به دلیل نبود به کاربردن همین درس طب ایرانیه؛ باید توجه داشت که بهترین صبحونه شامل مربای بالنگ، مربای به، مربای هویچ و مربای پوست پسته واسه معده هایی سرد یا ضعیف و مربای آلبالو و مربای زرشک واسه معدهای گرم و حریره بادام، شیر برنج با کمی دارچین یا زعفران ، عسل و شیره انگور است
ایشون اعلام کرد:بیماران دیابتی بهتره از میوه های پخته شده بدون شیرینی مثل به، سیب یا هویج همراه با نون بهره ببرن و نکته آخر اینکه بهتره نوشیدنیا مثل چای یا شیر یه ساعت با غذا خوردن فاصله داشته باشه.

امام صادق (علیه السلام ) می فرمایند:

چه نیکو لقمه ایه پنیر! دهن رو تر و تازه می کنه، بوی دهن رو خوش ‍می سازه، غذای قبلی رو هضم می کنه و واسه پس از خود، اشتهاآوره . هرکی اونو سر هر ماه بخوره، نزدیکه که هیچ حاجت اون بی جواب نمونه.

اسلام واسه خوردن پنیر هم وقت ، مشخص کرده .

پنیر از اون دسته مواد غذایی است که غذایت کمی داره و باعث سرعت بخشیدن به هضم غذا و تخلیه معده و در نتیجه احساس دل ضعفه می شه، پس خوردن پنیر، خیلی زود افراد رو گرسنه می کنه. در حالی که باید در وعده صبحونه غذای خوب و مقوی خورده شه تا فرد زود گرسنه نشه و بتونه وعده دوم غذا رو هنگام غروب به عنوان شام میل کنه.

مصرف پنیر در صبحونه مضره؟

برگرفته از تسنیم _الو دکتر / ف

.

منبع : namnak.com

Related articles

آیا می توان از آلزایمر پیشگیری کرد ؟ & | سالمندان

میشه از فراموشی پیشگیری کرد ؟ مریضی فراموشی ( Alzheimer’s disease ) عبارت است از یه مریضی مغزی که مشخصه اون رو به نابودی گذاشتن کم کم تواناییای ذهنی است . نوع خیلی سریعً پیش رونده اون در سنین ۴۵-۳۶ سالگی ظاهر میشه. نوع کم کمکً پیش رونده اون که در اون علایم به کندی […]

Learn More

آیا می توان بر بیماری قلبی | بیماری

: میشه بر مریضی قلبی :  تشخیص دکتر: مریضی عروق کرونر (CAD) جدا از جراحی یا دارو، کار دیگری میشه کرد که CAD بهتر شه؟ جواب به طور روشن اینه: بله، تا وقتی که دکترِ شما این جور تشخیص دهد. با انجام چند تغییر خاص و کوچیک در روش خوردن، دفعات ورزش، اندازه وزن و چگونگی مدیریت […]

Learn More

آیا می توان بینی را دو مرتبه عمل کرد؟ | بیماری

: میشه بینی رو دو مرتبه انجام داد؟ : بعضی از خانوما و یا آقایون ممکنه پس از عمل جراحی زیبایی بینی از شکل و یا مدل دماغ شون ناراضی باشن و تمایل داشته باشن که دوباره عمل زیبایی رو بکنن. اما سوال اینجاس که میشه بینی رو دو مرتبه انجام داد؟ بله این امکان […]

Learn More

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *