آیا مصرف پنیر در صبحانه مضر است؟ | تغذیه سالم

مضرات مصرف پنیر در صبحونه

پنیر از خونواده لبنیات هستش ، پنیر به عنوان یه ماده لبنی متراکم می تونه تا حد زیادی کلسیم لازم بدن رو تأمین کنه اما کارشناسان طب سنتی مصرف پنیر واسه صبحونه رو مضر می دونن و می گن بهتره این ماده غذایی در شب مصرف شه.

مناسب نبودن مصرف پنیر در صبحونه

یه متخصص طب ایرونی گفت:ً پنیر غذایی خوبی واسه صبحونه نیس؛ از نظر طب ایرونی مزاج پنیر سرد و تر بوده و مانع فعالیت مغزی کامل می شه که معمولاً در صبحگاه واسه کار و تلاش لازمه.
محمد عسکرفراشاه درباره وعده غذایی صبحونه اعلام کرد:یکی از مشکلات تغذیه امروز ما ایرانیا اهمیت ندادن خیلی از مردم به وعده مهم صبحونه س طوریکه خیلی از افراد این وعده مهم غذایی رو ندیده می گیرن و در میان بقیه آدمایی که صبحونه می خورن, عادی ترین ماده مصرفی اونا نون و پنیره!
ایشون اضافه کرد:این در حالیه که ً پنیر غذایی خوبی واسه صبحونه نیس؛ از نظر طب ایرونی مزاج پنیر سرد و تر بوده و مانع فعالیت مغزی کامل می شه که معمولاً در صبحگاه واسه کار و تلاش لازمه؛ پیشنهاد به مصرف و علاوه بر اون مصرف پنیر با خیار و گوجه فرنگی اونم در فصل سرما اثرات بد اونو چندین برابر می کنه.

رابطه مصرف پنیر در صبحونه ضعف در بین دانش آموزان

این متخصص طب ایرونی گفت:در تحقیقات نوین علمی ثابت شده که جذب کلسم بیشتر در شب شکل میگیره و بهتره پنیر به عنوان یه ماده مغذی در شب مصرف شه و دوم اینکهً پنیر با مصلحات (اصلاح کننده) یعنی همراه با گردو، سیاهدانه، آویشن و زنیان مصرف شه.
ایشون گفت:خیلی از ضعفا و کسالتا در بین دانش آموزان و کارمندان به دلیل نبود به کاربردن همین درس طب ایرانیه؛ باید توجه داشت که بهترین صبحونه شامل مربای بالنگ، مربای به، مربای هویچ و مربای پوست پسته واسه معده هایی سرد یا ضعیف و مربای آلبالو و مربای زرشک واسه معدهای گرم و حریره بادام، شیر برنج با کمی دارچین یا زعفران ، عسل و شیره انگور است
ایشون اعلام کرد:بیماران دیابتی بهتره از میوه های پخته شده بدون شیرینی مثل به، سیب یا هویج همراه با نون بهره ببرن و نکته آخر اینکه بهتره نوشیدنیا مثل چای یا شیر یه ساعت با غذا خوردن فاصله داشته باشه.

امام صادق (علیه السلام ) می فرمایند:

چه نیکو لقمه ایه پنیر! دهن رو تر و تازه می کنه، بوی دهن رو خوش ‍می سازه، غذای قبلی رو هضم می کنه و واسه پس از خود، اشتهاآوره . هرکی اونو سر هر ماه بخوره، نزدیکه که هیچ حاجت اون بی جواب نمونه.

اسلام واسه خوردن پنیر هم وقت ، مشخص کرده .

پنیر از اون دسته مواد غذایی است که غذایت کمی داره و باعث سرعت بخشیدن به هضم غذا و تخلیه معده و در نتیجه احساس دل ضعفه می شه، پس خوردن پنیر، خیلی زود افراد رو گرسنه می کنه. در حالی که باید در وعده صبحونه غذای خوب و مقوی خورده شه تا فرد زود گرسنه نشه و بتونه وعده دوم غذا رو هنگام غروب به عنوان شام میل کنه.

مصرف پنیر در صبحونه مضره؟

برگرفته از تسنیم _الو دکتر / ف

.

منبع : namnak.com

Related articles

آیا می توان از روغن های ضروری در درمان علائم افسردگی استفاده کرد؟ | تغذیه سالم

میشه از روغنای لازم در درمان علائم افسردگی استفاده کرد؟ در بیشتر موارد، روغنای لازم بی خطر هستن .عطر و بوی مرکبات روغن ترنج واسه هر دو نشاط بخشی و آروم بخش شناخته شده مردم از روغنای نیاز به عنوان درمانای مکمل واسه خیلی از شرایط، از جمله افسردگی استفاده می کنن. افسردگی می تونه […]

Learn More

آیا من هم باید واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنم؟ | بیماری

: من هم باید واکسن آنفلوآنزا رو تزریق کنم؟ : *علیرضا داودی: دچار شدن به سرماخوردگی در آدمایی که سیستم ایمنی اونا سالمه هیچ خطری که نداره، که هیچ، بلکه دچار شدن به اون، واسه بدن مردم، مخصوصا کودکان، حکم واکسیناسیون داره. به همین دلیله با افزایش سن کودکان، اندازه دچار شدن به سرماخوردگی در […]

Learn More

آیا مصرف هندوانه عامل چاقی در آن ها است؟ | طب ایرانی

به نظر شما کسی با خوردن هندوانه چاق میشه؟مصرف هندوانه اگه به صورت ناشتا یا هنگام تشنگی شدید انجام نشه، نه فقط بسیار سودمنده، بلکه در رژیم لاغری هم غذای بسیار سالمی بوده و می تونه به لاغری کمک کنه.هندوانه کم کالریه. هر یک پیمانه هندوانه فقط ۵۰ کالری انرژی داره.     واسه کاهش […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *