آیا مصرف چای قاصدک در دوران بارداری مفید است؟ | طب ایرانی

مصرف چای قاصدک در دوران بارداری خوبه؟

 چای قاصدک یه نوشیدنی گیاهی محبوب، با فایده های درمانی بسیاریه

 

 چای قاصدک یه نوشیدنی گیاهی محبوب، با فایده های درمانی بسیاریه. با این حال اگه زنی حامله باشه، عقل سلیم حکم می کنه که تصمیم درستی واسه لذت بردن از مصرف شکلای جور واجور چای های گیاهی بگیره، چون مصرف بعضی از این نوشیدنیا می تونه منتهی به بروز مشکلات جدی در بدن این افراد شه. اگه شمام به دنبال کسب اطلاعات کامل در مود چای قاصدک و چگونگی تاثیرگذاری اون بر روند بارداری زنان هستین، خوندن مقاله زیر رو یادتون نره.
چای قاصدک چیه؟
قاصدک یه جور گیاه خیلی خوبه، که معمولا، کل قطعات اون از جمله ساقه، ریشه، برگا و گلا واسه مصارف دارویی استفاده میشن. در بعضی شرایط، مصرف این گیاه کمک می کنه تا بعضی از بیماریای مادران باردار خیلی راحت درمان شه، اما هنوز تاثیر اون واسه درمان بیماریای خاص به طور کامل ثابت نشده. ادعا می شه که از این گیاه واسه شکست دادن از اشتهای زیاد، گاز روده، ناراحتی معده، سنگ کیسه صفرا، درد عضلانی، درد مفاصل و نابود کردن کبودی بدن زنان باردار استفاده می شه. علاوه بر این موارد، مصرف چای گیاه قاصدک می تونه اندازه تولید ادرار رو در بدن زنان باردار زیاد کنه. جالبه بدونین که در خیلی از فرهنگا، از این گیاه واسه داشتن پوستی سالم و هضم سریع غذا هم استفاده می شه.
مصرف چای قاصدک در دوران بارداری امنه؟
کارشناسان عقیده دارن که اگه مصرف چای قاصدک در حد میونه روی باشه، هیچ ضرری واسه سلامتی مادر باردار و جنین داخل رحم این افراد نداره. زنان باردار می تونن با خیال راحت این چای رو یه بار در روز مصرف کنن. اما، یادتون باشه که رعایت حد میونه روی در مصرف همه گیاهان دارویی خیلی با اهمیته.
 
هم اینکه، اگه مادر بارداری از واکنشای آلرژیک در بدنش رنج ببره و با نوشیدن چای قاصدک متوجه هر گونه تغییر در بدن خود شه، باید مصرف اونو قطع کنه. به خاطر همین، مصرف زیادتر از اندازه چای قاصدک در دوران بارداری ممکنه منتهی به بروز مشکلات جدی در بدن خود مادر و جنین داخل رحم اون شه.
هر چند همه چایای گیاهی طبیعی هستن، اما نمیشه گفت که مصرف همه گیاهان واسه زنان باردار بی خطر و امنه. سازمان پیشرفت غذایی همیشه به زنان باردار پیشنهاد می کنه که واسه جلوگیری از بروز مشکلات به وجود اومده به وسیله مصرف گیاهان دارویی، هیچ وقت اونا رو بدون مشورت با دکتر متخصص زنان و زایمون و کمک گرفتن از پرستاران باتجربه مصرف نکنن. اما، زنان باردار باید واسه تامین مایعات بدن خود درزمان دوران بارداری از شکلای جور واجور نوشیدنیای طبیعی مانند چای قاصدک استفاده کنن. با این حال، اگه شما به عنوان یه زن حامله هنوزم مایلین که این چای رو در دوران خود استفاده کنین، مشورت کردن با یه گیاه شناس با تجربه و آموزش دیده رو یادتون نره.
چای قاصدک در دوران بارداری میتونه جانشین بعضی داروها شه؟
هر چند همه داروهای شیمیایی دارای جایگزینا و مکملای طبیعی هستن، اما خیلی از ما هنوزم از گیاهان طبیعی و ویتامینا واسه آرامش درد بدن خود درزمان دوران بارداری استفاده نکرده و واسه درمان بیماریای خود به داروها تکیه می کنیم. درسته که تغییر دادن این روند نیاز به زمان زیادی داره، اما خیلی از مردم می گن که گیاهان بهترین و ارزون ترین جانشین واسه داروهای شیمیایی هستن. هم اینکه، امن بودن همه داروهای شیمیایی از راه تحقیقات محققان ثابت نشده. از این رو، نمیشه به علامت تجاری ثبت شده روی این اجناس اعتماد کرد.

قاصدک یه جور گیاه خیلی خوبه، که کل قطعات اون استفاده میشن

 
امتیازات مصرف چای قاصدک در دوران بارداری:
به دلیل این که گیاه قاصدک غنی از ویتامین A، آهن و کلسیمه، مصرف برگ این گیاه به تغذیه درست کبد زنان باردار کمک کرده و انمای ناچیز رو درمان می کنه. وقتی که فردی در مورد چای قاصدک صحبت می کنه، سخنان اون در مورد دو نوع نوشیدنی مختلفه که از این گیاه به دست میاد. البته، هر دو نوع چایی سالم و امن هستن، مگه اینکه تولید کنندگان، اونا رو با آفت کش ها و یا علف کش سمپاشی کرده باشن.
بعضی از امتیازات مصرف چای قاصدک در دوران بارداری زنان عبارتند از:
مصرف چای قاصدک در دوران بارداری، وزن آب تجمع یافته در بدن زنان رو کاهش داده و احساس نفخ رو هم در این ادما نابود می کنه. هم اینکه، این گیاه به عنوان یه دیورتیک عمل کرده و اندازه خروجی ادرار از بدن زن حامله رو زیاد می کنه.
علاوه بر این موارد، مصرف چای قاصدک سلامت کبد زنان باردار رو تضمین می کنه، چون گیاه شناسا عقیده دارن که این چای دارای کیفیت پاکسازی کبد در آدم، به ویزه زنان بارداره. به خاطر همین باعث کم شدن نشونه های و نشونه های بیماریای کبدی در فرد مصرف کننده می شه.
زنان حامله نباید از یاد ببرن که چای قاصدک یه جانشین خوب واسه مصرف قهوه روزانه اونا هستش. این افراد می تونن شکلای جور واجور گیاه قاصدک رو که بدون به کار گیری آفت کشا رشد کردن، جفت و جور کرده و اونو در آب گرم دم کنن. نوشیدنی جفت و جور شده با این روش می تونه بهترین جانشین واسه مصرف قهوه در دوران بارداری زنان باشه.
مصرف چای برگای گیاه قاصدک در دوران بارداری خیلی خوبه، چون می گن که این نوشیدنی دارای خواص ضد سرطانه. در آخر، یادتون نره که پتانسیل موجود در چای قاصدک به عنوان یه عامل ضد سرطان به وسیله محققان بررسی شده، اما هنوز با قاطعیت ثبت نشده.
روش آماده سازی چای قاصدک:
وقتی که شما به عنوان خانوم حامله مطمئن شدید که گیاه قاصدک خریداری شده شما با به کار گیری مواد شیمیایی و علف کش به دست نیامده می تونین چای اونو جفت و جور کرده و از نوشیدن اون لذت ببرین. به عنوان یه مادر جوون و بی تجربه یادتون باشه که برداشت گیاه قاصدک وقتی که جوونه ، بسیار خوب هستش. واسه جفت و جور کردن چای این گیاه، اونو خوب تمیز کرده و آب داغ رو روی قاصدک بریزین. پس از دم کشیدن و رنگ دادن اون می تونین از این نوشیدنی استفاده کرده و لذت ببرین. از اونجایی که این چای دارای طعم تلخیه، زنان حامله می تونن مقداری عسل رو با اون مخلوط کرده و تلخی اونو کم کنن.
نتیجه ای که زنان حامله می تونن از مطالعه مقاله بالا بگیرن اینه که چای قاصدک یه جانشین خوب واسه نوشیدنیای کافئین دار بوده و می گن که پر از ویتامین C هستش. هم اینکه، مصرف اون واسه کاهش اضطراب و استرس در زنان باردار هم بسیار به درد بخوره.

۴.۷۵

منبع :

Related articles

آیا می توان بر بیماری قلبی | بیماری

: میشه بر مریضی قلبی :  تشخیص دکتر: مریضی عروق کرونر (CAD) جدا از جراحی یا دارو، کار دیگری میشه کرد که CAD بهتر شه؟ جواب به طور روشن اینه: بله، تا وقتی که دکترِ شما این جور تشخیص دهد. با انجام چند تغییر خاص و کوچیک در روش خوردن، دفعات ورزش، اندازه وزن و چگونگی مدیریت […]

Learn More

آیا مصرف ویتامین C بیش از حد باعث عوارض جانبی می شود؟ | تغذیه سالم

مصرف ویتامین C زیادتر از اندازه باعث مشکلات جانبی می شه؟ ویتامین C (اسید اسکوربیک) مواد مغذی لازمه. با این حال، ممکنه ویتامین C زیادتر از اندازه وجود داشته باشه. ویتامین C ویتامین محلول در آبه که از رشد و تکامل طبیعی پشتیبانی می کنه. ویتامین C هم به جذب آهن کمک می کنه. از […]

Learn More

آیا مولتی ویتامین ها واقعاً موثر هستند؟ | تغذیه سالم

مولتی ویتامین ها واقعاً موثر هستن؟ مولتی ویتامین بیشتر مکملای هستن که در جهان استفاده می شه و محبوبیت اونا در چند دهه گذشته به سرعت زیاد شده. بعضی می گن که مولتی ویتامین می تونه دلیل بهبود سلامتی شه و واسه عادات بد غذایی استفاده می شه و یا حتی خطر دچار شدن به […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *