آیا ممکن است ورزش موجب افزایش وزن شود؟ | ورزش

این یه موضوع جنجالی و بحث برانگیزه که در نتیجه یه مطالعه بیان شد. این موضوع حقیقت داره ؟ دکتر تیموتی چرچ تو یه مطالعه در سال ۲۰۰۹ روی زنان یائسه نشون داده که کاهش وزن در زنائی که ورزش می کردن بسیار کمتر از حد مورد انتظار و اندازه پیش بینی شده در شروع مطالعه بود.

ورزش وقتی به کاهش وزن شما کمک می کنه که به دقت مقدار غذای دریافتی خود رو کنترل کنین.

اگه همزمان با فعالیت بدنی اشتهای شما زیاد شه و همیشه کالری بیشتری دریافت کنین روند کاهش وزن مناسبی دارین.

یادتون نره که ورزش کالری می سوزونه و طبیعتا به بدن شما فرم مناسبی میده و اگه رژیم غذایی متعادلی داشته باشین خوب به هدف خود دست پیدا میکنین.

اینجا یه سوال دیگه هم هست و اون اینکه عضلاتی که استفاده نمی شن به چربی تبدیل می شن؟

در واقع نه ، بافت عضله و بافت چربی دو بافت جدا از هم هستن. اما اگه یه فرد ورزشکار و عضلانی یهو ورزش رو متوقف کنه و به اندازه قبل غذا بخوره سلولهای بافت عضلانی اون چروکیده شده و سلولهای بافت چربی متورم و پر تر می شن.

به دلیل کاهش حجم بافت عضلانی عوضش افزایش بافت چربی در شروع این روند ممکنه ترازو تغییری در وزن نشون نده. اما یه مدت بعد زیاد شدن وزن قابل دیده شده و شکل بدنی فرد رو به هم میزنه.

واسه اینکه مطمئن شین که اینجور اتفاقی واسه شما نمی افته به اندازه متعادلی غذا بخورین و با ورزش کردن با شدت و تناوب مناسب ، توازن و تعادل صحیحی در بافتهای عضلانی و چربی بدنتون برقرار کنین.

Related articles

آیا موزهای ایدزی وارد کشور شده اند؟ | سبزیجات

موزهای ایدزی وارد کشور شدن؟ چند وقتیه که در شبکه های اجتماعی خبری عجیب و البته دلهره آور رو میشنوین.در این شبکه ها شایعه شده که موزهایی به ایران وارد شدن که به ویروس ایدز آلوده هستن و مردم باید از خرید و خوردن این موزها دوری کنن. به راستی موزهای ایدزی وارد ایران شدن؟این […]

Learn More

آیا می توان با حمام کردن به آرامش رسید؟ | طب ایرانی

میشه با حموم کردن به آرامش رسید؟ حموم ؛ درمان طبیعی اضطراب و استرس حموم آب گرم : هرچقدر هم احساس اضطراب داشته باشین، پس از استراحت در سونای خشک یا بخار، احساس آرامش دارین. با گرم کردن بدن خود، گرفتگی عضلات و استرس خود رو کاهش می دید. احساس گرما به عصبا دستور کنترل […]

Learn More

آیا مصرف هندوانه عامل چاقی در آن ها است؟ | طب ایرانی

به نظر شما کسی با خوردن هندوانه چاق میشه؟مصرف هندوانه اگه به صورت ناشتا یا هنگام تشنگی شدید انجام نشه، نه فقط بسیار سودمنده، بلکه در رژیم لاغری هم غذای بسیار سالمی بوده و می تونه به لاغری کمک کنه.هندوانه کم کالریه. هر یک پیمانه هندوانه فقط ۵۰ کالری انرژی داره.     واسه کاهش […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *