آیا ممکن است ورزش موجب افزایش وزن شود؟ | ورزش

این یه موضوع جنجالی و بحث برانگیزه که در نتیجه یه مطالعه بیان شد. این موضوع حقیقت داره ؟ دکتر تیموتی چرچ تو یه مطالعه در سال ۲۰۰۹ روی زنان یائسه نشون داده که کاهش وزن در زنائی که ورزش می کردن بسیار کمتر از حد مورد انتظار و اندازه پیش بینی شده در شروع مطالعه بود.

ورزش وقتی به کاهش وزن شما کمک می کنه که به دقت مقدار غذای دریافتی خود رو کنترل کنین.

اگه همزمان با فعالیت بدنی اشتهای شما زیاد شه و همیشه کالری بیشتری دریافت کنین روند کاهش وزن مناسبی دارین.

یادتون نره که ورزش کالری می سوزونه و طبیعتا به بدن شما فرم مناسبی میده و اگه رژیم غذایی متعادلی داشته باشین خوب به هدف خود دست پیدا میکنین.

اینجا یه سوال دیگه هم هست و اون اینکه عضلاتی که استفاده نمی شن به چربی تبدیل می شن؟

در واقع نه ، بافت عضله و بافت چربی دو بافت جدا از هم هستن. اما اگه یه فرد ورزشکار و عضلانی یهو ورزش رو متوقف کنه و به اندازه قبل غذا بخوره سلولهای بافت عضلانی اون چروکیده شده و سلولهای بافت چربی متورم و پر تر می شن.

به دلیل کاهش حجم بافت عضلانی عوضش افزایش بافت چربی در شروع این روند ممکنه ترازو تغییری در وزن نشون نده. اما یه مدت بعد زیاد شدن وزن قابل دیده شده و شکل بدنی فرد رو به هم میزنه.

واسه اینکه مطمئن شین که اینجور اتفاقی واسه شما نمی افته به اندازه متعادلی غذا بخورین و با ورزش کردن با شدت و تناوب مناسب ، توازن و تعادل صحیحی در بافتهای عضلانی و چربی بدنتون برقرار کنین.

Related articles

آیا مصرف چای قاصدک در دوران بارداری مفید است؟ | طب ایرانی

مصرف چای قاصدک در دوران بارداری خوبه؟  چای قاصدک یه نوشیدنی گیاهی محبوب، با فایده های درمانی بسیاریه    چای قاصدک یه نوشیدنی گیاهی محبوب، با فایده های درمانی بسیاریه. با این حال اگه زنی حامله باشه، عقل سلیم حکم می کنه که تصمیم درستی واسه لذت بردن از مصرف شکلای جور واجور چای های […]

Learn More

آیا مولتی ویتامین ها واقعاً موثر هستند؟ | تغذیه سالم

مولتی ویتامین ها واقعاً موثر هستن؟ مولتی ویتامین بیشتر مکملای هستن که در جهان استفاده می شه و محبوبیت اونا در چند دهه گذشته به سرعت زیاد شده. بعضی می گن که مولتی ویتامین می تونه دلیل بهبود سلامتی شه و واسه عادات بد غذایی استفاده می شه و یا حتی خطر دچار شدن به […]

Learn More

آیا مصرف کافئین برای کودکان مضر است؟ | بیماری

اگه شما اهل نوشیدن چای یا قهوه باشین، حتماً میدونید کافئین موجود در این نوشیدنیا، دارای اثرات تحریک کننده ای مثل افزایش هوشیاری، انرژی و تمرکزه. در واقع، این خاصیت اصلی ترین عاملیه که دلیل شده بزرگسالان از این نوشیدنیا استفاده کنن. اما در کودکان، اثرات کافئین می تونه برعکس باشه و به کاهش توانایی […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *