آیا ممکن است ورزش موجب افزایش وزن شود؟ | ورزش

این یه موضوع جنجالی و بحث برانگیزه که در نتیجه یه مطالعه بیان شد. این موضوع حقیقت داره ؟ دکتر تیموتی چرچ تو یه مطالعه در سال ۲۰۰۹ روی زنان یائسه نشون داده که کاهش وزن در زنائی که ورزش می کردن بسیار کمتر از حد مورد انتظار و اندازه پیش بینی شده در شروع مطالعه بود.

ورزش وقتی به کاهش وزن شما کمک می کنه که به دقت مقدار غذای دریافتی خود رو کنترل کنین.

اگه همزمان با فعالیت بدنی اشتهای شما زیاد شه و همیشه کالری بیشتری دریافت کنین روند کاهش وزن مناسبی دارین.

یادتون نره که ورزش کالری می سوزونه و طبیعتا به بدن شما فرم مناسبی میده و اگه رژیم غذایی متعادلی داشته باشین خوب به هدف خود دست پیدا میکنین.

اینجا یه سوال دیگه هم هست و اون اینکه عضلاتی که استفاده نمی شن به چربی تبدیل می شن؟

در واقع نه ، بافت عضله و بافت چربی دو بافت جدا از هم هستن. اما اگه یه فرد ورزشکار و عضلانی یهو ورزش رو متوقف کنه و به اندازه قبل غذا بخوره سلولهای بافت عضلانی اون چروکیده شده و سلولهای بافت چربی متورم و پر تر می شن.

به دلیل کاهش حجم بافت عضلانی عوضش افزایش بافت چربی در شروع این روند ممکنه ترازو تغییری در وزن نشون نده. اما یه مدت بعد زیاد شدن وزن قابل دیده شده و شکل بدنی فرد رو به هم میزنه.

واسه اینکه مطمئن شین که اینجور اتفاقی واسه شما نمی افته به اندازه متعادلی غذا بخورین و با ورزش کردن با شدت و تناوب مناسب ، توازن و تعادل صحیحی در بافتهای عضلانی و چربی بدنتون برقرار کنین.

Related articles

آیا می توان روغن کرچک را برای رشد مو استفاده کرد؟ | تغذیه سالم

میشه روغن کرچک رو واسه رشد مو استفاده کرد؟ روغن کرچک از دانه های گیاه communis Ricinus ساخته شده از اون بیشتر به عنوان یه ملین استفاده می شه این در روده شکسته شده و دلیل حرکت روده ها می شه اما خواص طبیعی ضد ویروسی و ضد میکروبی روغن کرچک اونو واسه مشکلات پوستی […]

Learn More

آیا مواد غذایی خام سالم تر از مواد غذایی پخته شده است؟ | تغذیه سالم

طبخ و پز مواد غذایی می تونه طعم و مزه اونو بهتر کنه اما اونم می تونه محتوای تغذیه رو عوض کنه خیلی مهمه بعضی از ویتامینا با پختن مواد غذایی از کف میره در حالی که یه سریای دیگه واسه استفاده بدن شما بیشتر می شن. بعضی ادعا می کنن که خوردن غذاهای خام […]

Learn More

آیا می توان ریسک چاقی در آینده را پیش بینی کرد؟ | تغذیه سالم

میشه خطر چاقی در آینده رو پیش بینی کرد؟ محققان می گن که عوامل ژنتیکی که مشکلات متابولیک منتهی به چاقی رو تحت تاثیر قرار میده کشف کردن. محققان می گن که این ممکنه یه راه واسه پیش بینی باشه که فرد در آینده چاق می شه یه مطالعه نوین ۲۵ عوامل ژنتیکی مربوط به […]

Learn More

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *