آیا مهمترین خواص انبه را شنیده اید و می شناسید | بیماری

: خواص انبه چیه ؟

خواص انبه : سلامت چشم:

یه فنجون انبه خرد شده ۲۵ درصد از اندازه موردنیاز روزانه از ویتامین A رو جفت و جور می کنه که به بهتر شدن بینایی کمک کرده و از شب کوری و خشکی چشم جلوگیری می کنه.

خواص انبه : قلیایی کردن کل بدن:

اسید تارتاریک، اسید مالیک و کمی اسید سیتریک موجود در این میوه به حفظ ذخیره قلیایی بدن کمک می کنه.

خواص انبه : پاکسازی پوست:

خواص انبه : افزایش قوای جنسی:

انبه منبع بسیار خوبی از ویتامین E هستش. بااین حال رابطه خوب بین میل جنسی و ویتامین E اول با یه تموم بخشی اشتباه روی تحقیقات روی موشای آزمایشگاهی ایجاد شد و تحقیقات بیشتر نشون داده که مقدار متعادل از اون در این مورد خوبه.

خواص انبه :کاهش کلسترول:

شامل بالای فیبر، پکتین و ویتامین C در انبه به کاهش کلسترول کمک می کنه.

خواص انبه : تنظیم سطح انسولین:

انبه به تنظیم سطح انسولین در خون کمک می کنه. تو یه داروی خونگی سنتی برگای اونو در آب جوشونده، شب تا صبح در آب خوابانده و بعد جوشونده رو صبح مصرف می کردن. انبه هم اینکه شاخص گلیسمی پایینی داره (۶۰-۴۱) به خاطر همین مصرف متوسط از اون سطح قندخون رو بالا نخواد برد.

خواص انبه : پیشگیری از سرطان:

تحقیقات نشون میده که ترکیبات آنتی اکسیدان انبه از سرطانای روده، سینه، خون و پروستات پیشگیری می کنه. این ترکیبات شامل کرستین، ایزوکرستین، استراگالین، فیستین، اسید گالیک و متیل گالات و هم اینکه آنزیمای مختلفه.

خواص انبه : تقویت بینایی:

: مهمترین خواص انبه رو شنیدین و می شناسین

پوست و عصاره انبه شامل اوروشیوله، ماده شیمیایی موجود در پیچک سمی امریکایی و سماق سمی که می تونه در بعضی افراد ایجاد حساسیت کنه.بعضی فروشندگان واسه رسیده کردن انبه از کاربید کلسیم استفاده می کنن که ممکنه مشکلات جدی واسه سلامتی بسازه، به خاطر همین بهتره از انبه ارگانیک استفاده کنین. اگه انبه خریداری شده شما ارگانیک نیس، قبل از مصرف عالی اونو بشورید یا یه شب در آب خیس کنین.

خواص انبه : تقویت گوارش:

پاپایا تنها میوه ای نیس که شامل آنزیم هاییه که پروتئین رو تجزیه می کنن. میوه های زیادی مثل انبه هم هستن که این خاصیت به درد بخور رو دارن. فیبر موجود در انبه هم اینکه به هضم و دفع غذا کمک می کنه.

خواص انبه : تقویت سیستم ایمنی بدن:

اندازه بالای ویتامین C و A در انبه هم اینکه نوعای جورواجور کاروتنوئیدها سیستم ایمنی بدن شما رو سالم و قوی نگه داره.

.

منبع :

Related articles

آیا موهیتو برای بدن مفید است؟ | تغذیه سالم

موهیتو واسه بدن خوبه؟ موهیتو واسه بدن خوبه؟ تغذیه موهیتو الان مطمئنا یکی از مهم ترین نوشیدنیای گیاهی هستش که از محبوبیت خیلی بالایی پیش مردم برخورداره. این نوشیدنی با مخلوط کردن آب گاز دار، برگ نعنا، شکر، رام سفید و آبلیمو جفت و جور می شه. موهیتو واسه اولین بار در کوبا جفت و […]

Learn More

آیا مواد غذایی خام سالم تر از مواد غذایی پخته شده است؟ | تغذیه سالم

طبخ و پز مواد غذایی می تونه طعم و مزه اونو بهتر کنه اما اونم می تونه محتوای تغذیه رو عوض کنه خیلی مهمه بعضی از ویتامینا با پختن مواد غذایی از کف میره در حالی که یه سریای دیگه واسه استفاده بدن شما بیشتر می شن. بعضی ادعا می کنن که خوردن غذاهای خام […]

Learn More

آیا مولتی ویتامین ها واقعاً مؤثر | بیماری

: مولتی ویتامین ها واقعاً مؤثر : افراد جور واجور با گروه های سنی متفاوت از مولتی ویتامینا استفاده می کنن و معمولاً اولین مکملیه که بهتر می دونن بخرن. از اونجا که فرمولای بسیاری واسه ساخت مولتی ویتامین هست، این مکمل باعث ایجاد یه صنعت زیرمجموعه در بخش مکملا شده. با این حال باید […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *