آیا مهمترین خواص انبه را شنیده اید و می شناسید | بیماری

: خواص انبه چیه ؟

خواص انبه : سلامت چشم:

یه فنجون انبه خرد شده ۲۵ درصد از اندازه موردنیاز روزانه از ویتامین A رو جفت و جور می کنه که به بهتر شدن بینایی کمک کرده و از شب کوری و خشکی چشم جلوگیری می کنه.

خواص انبه : قلیایی کردن کل بدن:

اسید تارتاریک، اسید مالیک و کمی اسید سیتریک موجود در این میوه به حفظ ذخیره قلیایی بدن کمک می کنه.

خواص انبه : پاکسازی پوست:

خواص انبه : افزایش قوای جنسی:

انبه منبع بسیار خوبی از ویتامین E هستش. بااین حال رابطه خوب بین میل جنسی و ویتامین E اول با یه تموم بخشی اشتباه روی تحقیقات روی موشای آزمایشگاهی ایجاد شد و تحقیقات بیشتر نشون داده که مقدار متعادل از اون در این مورد خوبه.

خواص انبه :کاهش کلسترول:

شامل بالای فیبر، پکتین و ویتامین C در انبه به کاهش کلسترول کمک می کنه.

خواص انبه : تنظیم سطح انسولین:

انبه به تنظیم سطح انسولین در خون کمک می کنه. تو یه داروی خونگی سنتی برگای اونو در آب جوشونده، شب تا صبح در آب خوابانده و بعد جوشونده رو صبح مصرف می کردن. انبه هم اینکه شاخص گلیسمی پایینی داره (۶۰-۴۱) به خاطر همین مصرف متوسط از اون سطح قندخون رو بالا نخواد برد.

خواص انبه : پیشگیری از سرطان:

تحقیقات نشون میده که ترکیبات آنتی اکسیدان انبه از سرطانای روده، سینه، خون و پروستات پیشگیری می کنه. این ترکیبات شامل کرستین، ایزوکرستین، استراگالین، فیستین، اسید گالیک و متیل گالات و هم اینکه آنزیمای مختلفه.

خواص انبه : تقویت بینایی:

: مهمترین خواص انبه رو شنیدین و می شناسین

پوست و عصاره انبه شامل اوروشیوله، ماده شیمیایی موجود در پیچک سمی امریکایی و سماق سمی که می تونه در بعضی افراد ایجاد حساسیت کنه.بعضی فروشندگان واسه رسیده کردن انبه از کاربید کلسیم استفاده می کنن که ممکنه مشکلات جدی واسه سلامتی بسازه، به خاطر همین بهتره از انبه ارگانیک استفاده کنین. اگه انبه خریداری شده شما ارگانیک نیس، قبل از مصرف عالی اونو بشورید یا یه شب در آب خیس کنین.

خواص انبه : تقویت گوارش:

پاپایا تنها میوه ای نیس که شامل آنزیم هاییه که پروتئین رو تجزیه می کنن. میوه های زیادی مثل انبه هم هستن که این خاصیت به درد بخور رو دارن. فیبر موجود در انبه هم اینکه به هضم و دفع غذا کمک می کنه.

خواص انبه : تقویت سیستم ایمنی بدن:

اندازه بالای ویتامین C و A در انبه هم اینکه نوعای جورواجور کاروتنوئیدها سیستم ایمنی بدن شما رو سالم و قوی نگه داره.

.

منبع :

Related articles

آیا مولتی‌‌ویتامین‌ها چاق می‌کنند؟ | تغذیه سالم

مولتی ویتامینا چاق می کنن؟ مولتی ویتامینا باعث زیاد شدن وزن نمی شن. واقعا مصرف مولتی ویتامین در افراد دچار اضافه وزن باعث کاهش وزن هم می شه. حتماً شمام تازگیاً این موضوع رو شنیدین و یا خودتون فردی هستین که وقتی با شما در مورد مولتی ویتامینی مناسب صحبت می شه اولین سۆالی که […]

Learn More

آیا موز چاق کننده است؟ | تغذیه سالم

موز چاق کننده است؟ موز یکی از محبوب ترین میوه ها در آمریکا س دلیل اینه که نه فقط دارای مواد مغذی متراکمه بلکه بسیار مقرون به صرفه س و در طول سال در دسترسه بدیش اینه، شایعات دروغ در مورد ارزش غذایی موز که اون چاق کننده س هست و تعداد خیلی از مردم […]

Learn More

آیا موز چاق کننده است یا لاغر کننده؟ | ورزش

موز چاق کننده است یا لاغر کننده؟ موز یه میوه خوشمزه س که در سالای گذشته با در نظر گرفتن ثبات قیمتش بیشتر از قبل در سبد میوه ای ما قرار گرفته. خیلی از آدمایی که رژیم لاغری دارن در مصرف کردن موز دچار دودلی می شن چون اطلاع دقیقی در مورد اثرات موز روی […]

Learn More

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *