آیا موز چاق کننده است؟ | تغذیه سالم

موز چاق کننده است؟

موز یکی از محبوب ترین میوه ها در آمریکا س دلیل اینه که نه فقط دارای مواد مغذی متراکمه بلکه بسیار مقرون به صرفه س و در طول سال در دسترسه بدیش اینه، شایعات دروغ در مورد ارزش غذایی موز که اون چاق کننده س هست و تعداد خیلی از مردم فکر می کنن که اونا چاق کننده هستن در حالی که این درسته که شما می تونین زیادتر از اندازه از یه چیز خوب مانند موز استفاده کنین در حالی که موز چاق کننده نیس.

 

ارزش غذایی موز

کربوهیدرات

۲۷ گرم

کالری

۱۰۵

فیبر

۳.۱ گرم

پروتئین

۱.۳ گرم

پتاسیم

۴۲۲ میلی گرم

منیزیم

۳۲ میلی گرم

این تصور که موز چاق کننده س از خیالات غلط در مورد آب و قند اون هستش در هر وعده، یه موز به اندازه خربزه یا انگور آب نداره موز متوسط هم شامل حدود ۱۴.۵ گرم قنده با این حال، بر خلاف قندی که شما ممکنه به غذا و یا قهوه اضافه کنین قند در میوه یه ماده طبیعیه و واسه بیشتر رژیمای غذایی در حد میونه روی ایمنه.

دستورالعمل مخلوط موز

در قدیم از موز به عنوان یه میان وعده بزرگ و یا حتی به عنوان یه وسیله واسه بازیابی پس از تمرین ورزشی استفاده می شد تلاش کنین از مخلوط  موز طبق دستور العملای زیر استفاده کنین.

مخلوط موز

این دستور غذایی سریع و آسونه و ترکیبی از شیر، موز و کمی عسل رو تو یه مخلوط کن با یخ ترکیب کنین و واسه خاصیت نیروبخشی موز استفاده کنین.

اسموتی Colada موز

وقتی که شما یه نوشیدنی colada سنتی با طعم استوایی بدون الکل می خواین این اسموتی مناسبه این دستور غذایی شامل یه موز همراه با آب آناناس، یخ و ماست با طعم نارگیله.

هویج موز و کلوچه گردویی

این دستور غذایی واسه شش کلوچه طراحی شده واسه یه صبحونه سریع و سالم استفاده می شه این کلوچه در دیابت هم مناسبه.

اسموتی PBB

این دستور غذایی که شامل کره بادام زمینی طبیعی و موزه در دوران کودکی واسه رشد مناسبه عسل، شیر کم چرب و عصاره وانیل واسه سلامتی اضافه کنین این یه وعده غذایی کامل که شما رو تا ناهار حفظ می کنه.

از موز در حد میونه روی مصرف کنین

موز همه کاره و واسه استفاده در شکلای جور واجور دستورالعملای سالم هست با این حال، مانند هر غذای دیگری از موز به بهترین وجه در حد میونه روی لذت ببره یه رژیم غذایی جور واجور واسه گرفتن تموم مواد مغذی که شما نیاز دارین مهمه پس مطمئن شید که شما تعادل در انتخاب خود با دیگر میوه های مغذی مانند سیب و شکلای جور واجور توتا رعایت میکنین.
نگرانیایی در خوردن موز هست که مصرف زیادتر از اندازه موز می تونه به پتاسیم بالا و یا هیپرکالمی منجر شه بدن شما نیاز به پتاسیم واسه انجام تعدادی از توابع، از جمله مدیریت فشار خون داره یه موز متوسط بسته به اندازه شامل ۲۹۰ تا ۵۴۴ میلی گرم پتاسیمه این بسیار پایین تر از مقدار پیشنهاد شده روزانه ۳۵۰۰ میلی گرم از طرف غذا و داروی آمریکا هستش مگه در مواردی که شما گرفتار به هیپرکالمی، مریضی کلیوی و یا یکی دیگه از نگرانیای سلامتی در رابطه باشین
در انتهاء: تا وقتی که شما در حد کالری روزانه استفاده کنین موز چاق کننده نیس.

.

منبع :

Related articles

آیا مولتی ویتامین ها انرژی زا هستند؟ | بیماری

: مولتی ویتامین ها انرژی زا هستن؟Reviewed by Farnaz on Sep 19Rating: : مولتی ویتامینا انرژی زا هستن؟ مولتی ویتامینا باعث زیاد شدن وزن نمی شن. واقعا مصرف مولتی ویتامین در افراد دچار اضافه وزن باعث کاهش وزن هم می شه. مولتی ویتامین با گسترش زندگی مدرن و تمایل به مصرف مولتی ویتامینای جور واجور، […]

Learn More

آیا مصرف هندوانه عامل چاقی در آن ها است؟ | طب ایرانی

به نظر شما کسی با خوردن هندوانه چاق میشه؟مصرف هندوانه اگه به صورت ناشتا یا هنگام تشنگی شدید انجام نشه، نه فقط بسیار سودمنده، بلکه در رژیم لاغری هم غذای بسیار سالمی بوده و می تونه به لاغری کمک کنه.هندوانه کم کالریه. هر یک پیمانه هندوانه فقط ۵۰ کالری انرژی داره.     واسه کاهش […]

Learn More

آیا موز چاق کننده است یا لاغر کننده؟ | ورزش

موز چاق کننده است یا لاغر کننده؟ موز یه میوه خوشمزه س که در سالای گذشته با در نظر گرفتن ثبات قیمتش بیشتر از قبل در سبد میوه ای ما قرار گرفته. خیلی از آدمایی که رژیم لاغری دارن در مصرف کردن موز دچار دودلی می شن چون اطلاع دقیقی در مورد اثرات موز روی […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *