آیا مولتی‌‌ویتامین‌ها چاق می‌کنند؟ | تغذیه سالم

مولتی ویتامینا چاق می کنن؟

مولتی ویتامینا باعث زیاد شدن وزن نمی شن. واقعا مصرف مولتی ویتامین در افراد دچار اضافه وزن باعث کاهش وزن هم می شه.

حتماً شمام تازگیاً این موضوع رو شنیدین و یا خودتون فردی هستین که وقتی با شما در مورد مولتی ویتامینی مناسب صحبت می شه اولین سۆالی که واسه تون مطرح می شه اینه که " مصرف این ویتامین منو چاق می کنه؟"

واقعیت اینه که خیلی از مولتی ویتامینا ممکنه با هدف زیاد شدن وزن در آدمایی که کم وزن هستن و یا دچار سوءتغذیه ان یا به هر دلیل نیاز به زیاد شدن وزن دارن به افراد پیشنهاد شن. اما این اثر زیاد شدن وزن و افزایش اشتها فقط در افراد کم وزن ایجاد می شه نه آدمایی که دچار چاقی و اضافه وزن ان.

موضوع اینه که خیلی از آدمایی که دچار اضافه وزن هستن از این واقعیت غافل ان و دلیل اضافه وزن خود رو مصرف مولتی ویتامینا می دونن. از این رو مصرف اونو قطع می کنن و این اقدام هیچ تأثیری بر وزن اونا نداره و تنها بدن خود رو از دریافت ویتامینا و مواد معدنی محروم می کنن.

مولتی ویتامینا باعث زیاد شدن وزن نمی شن. واقعا مصرف مولتی ویتامین در افراد دچار اضافه وزن باعث کاهش وزن هم می شه. این به معنی اون هستش که مصرف مولتی ویتامین به وسیله فردی که رژیم کاهش وزن رو رعایت می کنه و هدفش کاهش وزنه بهترین کمک ممکن هستش. یه مولتی ویتامین شامل شکلای جور واجور ویتامین ها مثل ویتامین A، C و E در مقادیر بالاتر از غذاهای دریافتی فرده که کمک زیادی به روند کاهش وزن می کنه. یه مولتی ویتامین خوب هم اینکه شامل ویتامینای B هم هستش. ویتامینای B با اثر بر سیستم عصبی و بهبود و تقویت ارتباطات عصبی باعث پیشرفت سطح انرژی بدن می شه که مطمئنا افزایش سطح انرژی فرد باعث می شه فرد کمتر احساس خستگی و گرسنگی کنه. از این رو تحمل و ادامه رژیم غذایی کاهش وزن رو آسون کردن می کنه. مولتی ویتامینا هم اینکه شامل مواد معدنی مثل کلسیم، منیزیم، مس و هم آهن هستن. آهن ماده معدنی مهمیه که با تقویت تولید گلبولای قرمز بدن، انرژی لازم واسه انجام فعالیتای بدنی رو تامین می کنه و از این رو روند کاهش وزن رو آسون کردن می کنه.

تحقیقات گذشته نشون دادن مولتی ویتامینا به هر اندازه هم، واسه سلامت

فرد به درد بخور نیستن. آخرین گزارش ارائه شده به وسیله انجمن سلامت آمریکا مبنی

بر اینه که مصرف بالای ویتامینای آنتی اکسیدان خطر مرگ ومیر افراد

رو ۱۶ درصد زیاد می کنن

مولتی ویتامینا وضعیت تغذیه ای فرد رو از این رو به اونو می کنن

مصرف روزانه یه مولتی ویتامین مناسب در زمان کاهش وزن واسه سلامت کلی بدن و بهبود روند کاهش وزن بسیار به درد بخور هستش. وقتی فرد قصد کاهش وزن داره تلاش می کنه که غذای کمتری مصرف کنه و از طرفی فعالیت بدنی خود رو زیاد کنه. در این شرایطه که از تامین ویتامینا و مواد معدنی لازم واسه سلامتی غافل می شه. وقتی که شما یه مولتی ویتامین مینرال مناسب مصرف می کنین بدن خود رو بیمه می کنین که این رژیم کاهش وزن بیشترین حد سلامتی رو واسه شما به ارمغان می آورد.یادتون نره که در زمان کاهش وزن هم لازمه که مواد غذایی پر از ویتامینا مانند هویج، سیب، هلو و آلو و بقیه میوه ها و سبزیجات خوش طعم و مزه رو استفاده کنین. وقتی که مولتی ویتامینا با وعده های غذایی سلامت همراه شن، جذب همه ویتامینای موجود در مولتی ویتامین مصرفی افزایش پیدا می کنه. چون که در این شرایط مدت زمان ایجاد تماس بین پرزهای روده و غذای مصرفی همراه مولتی ویتامین زیاد می شه و این مخصوصاً درباره مکمل کلسیم مهمن. از طرفی بعضی وقتا مصرف مولتی ویتامینا با معده خالی و بدون غذاها می تونه منتهی به مشکلات گوارش شه.

 

مولتی ویتامینا انرژی زا هستن؟

مصرف یه مولتی ویتامین مناسب هنگام رعایت رژیم کاهش وزن و هم رژیمای ورزشی نقش مهمی در تامین انرژی فرد داره. هر کدوم از سلولای بدن به خاطر کارکرد درست و پاک کردن ضایعات تولیدی نیازمند ویتامینا و مواد معدنی هستن. هم اینکه نقش بسیار مهم مولتی ویتامینا اهمیت اونا در تامین آب لازم سلولا هستش که بدن فرد رو در حالت هیدراته و سرحال نگه می داره. آب موجود در بدن به عنوان حاملی واسه انتقالات بین سلولی مواد مغذی و در نتیجه تامین انرژی سلولا، پاک کردن مواد زائد و در آخر دفع ضایعات از راه کلیه ها مهم بالایی هستش.

مولتی ویتامین زیادی می تونه اثر عکس بر سلامتی داشته باشه

تحقیقات گذشته نشون دادن مولتی ویتامینا به هر اندازه هم، واسه سلامت فرد به درد بخور نیستن. آخرین گزارش ارائه شده به وسیله انجمن سلامت آمریکا مبنی بر اینه که مصرف بالای ویتامینای آنتی اکسیدان خطر مرگ ومیر افراد رو ۱۶ درصد زیاد می کنن. با اینکه مصرف متعادل اونا واسه سلامتی بسیار مهمن و با دفع سموم بدن طول عمر رو افزایش هم میدن. پس هنگام مصرف یه مولتی ویتامین از مناسب بودن مقادیر ویتامینا و مواد معدنی موجود واسه سن و جنس اطمینان حاصل فرمایید و در مورد افرایش مقادیر مصرفی حتماً با دکتر خود مشورت کنین و یادتون نره که بهترین

منبع : tebyan.net

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت

  • مطالب در رابطه

Related articles

آیا می توان تا ابد زنده ماند؟ | بیماری

: میشه تا ابد زنده موند؟ ۶ ماه پیش ۲ دیدگاه به وسیله عرفان کسرایی : میشه تا ابد زنده موند؟ نوشته شده به وسیله عرفان کسرایی زندگی ابدی آرزوی دیرینه آدم بوده. بشر در طول تاریخ واسه بیشتر زنده موندن دست به هر کاری می زده و وقتی که از روشای عادی؛ راه به […]

Learn More

آیا مواد افزودنی آبلیموها آلرژی ایجاد می کنند؟ | بیماری

: مواد افزودنی آبلیموها آلرژی ایجاد می کنن؟ : مواد افزودنی آبلیموها آلرژی ایجاد می کنن؟ بهداشت یه مسئول سازمان غذا و دارو با تشریح چگونگی ارائه مجوز “آبلیمو طبیعی” گفت: بعضی از مواد افزودنیا در آبلیموها واسه مصرف کنندگان حساسیت و آلرژی ایجاد می کنن. سمیره صباح – معاون اداره کل نظارت بر امور […]

Learn More

آیا می توان به درمان آلزایمر امیدوار بود ؟ | بیماری

: میشه به درمان فراموشی امیدوار بود ؟ : مجله علمی ایران : محققان دانشگاه کلمبیا موفق به پیشرفت روشی واسه برگردونی حافظه موشای گرفتار به زوال عقل یا دمانس شدن. مدتها هستش که بنظر میاد مریضی فراموشی، که شایع ترین شکل زوال عقل است، در طول زمان حافظه مریض رو نابود می کنه. اما […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *