آیا موهای بینی را بکنیم؟وظیفه اصلی موهای بینی چیست | بیماری

: موهای بینی رو بکنیم؟وظیفه اصلی موهای بینی چیه

: موهای بینی رو بکنیم؟وظیفه اصلی موهای بینی چیه

بهداشت

وظیفه اصلی موهای بینی پالایش مواد اضافی هواییه که تنفس می کنیم.

اصلاح کردن موهای بینی از نظر خیلیا یه روال واجب به نظر میرسه، درسته که اگه موهای بینی زیادتر از اندازه رشد کنن مقداری اصلاح نیازه اما هیچوقت موهای بینی خود رو به طور کامل از بین نبرین.

تراکم بیشتر موهای بینی می تونه یه مزیت باشه. براساس یافته های پزشکی احتمال دچار شدن به آسم در آدمایی با موهای بینی کم پشت، سه برابر بیشتر از کسانیه که موهای بینی پرپشتی دارن.

موی بینی اولین خط دفاعی بینی در مقابل عوامل بد خارجیه. پشت اونا مژکا قرار دارن، رشته های مویین بسیار کوچیکی که همیشه به عقب و جلو حرکت می کنن.

این مژکا گردوخاک و مولکولای مضر احتمالی رو به سمت گلو جارو می کنن.

در اونجا این مواد به شکل قطره کوچیکی از مخاط جمع می شن که ما اونو سرفه می کنیم یا قورت می دیم.

در صورت قورت دادن، اسید معده بخش بزرگ این مواد مضر رو نابود می کنه.

بهتره بدونین کندن یهویی موهای بینی کار خطرناکیه. از اونجایی که بینی محیط استریلی نیس، این کار می تونه منتهی به بروز عفونتای ناخوشایندی شه.

داخل بینی، پر از باکتری و ویروسای مختلفیه. ممکنه کندن موی بینی باعث ورود این میکروبا به مخاط بینی، جریان خون یا ایجاد عفونتای موضعی شه.

موها بینی واسه بیرون کشیدن مواد آلوده از هوای تنفس شده، به کار می رن. موهای بینی ویروسا، باکتریا، گرد و غبار و سموم رو به دام میندازن و بعد با عطسه یا سرفه اونا رو دفع می کنن.

.

منبع : pezeshk.us

Related articles

آیا مصرف هندوانه عامل چاقی در آن ها است؟ | طب ایرانی

به نظر شما کسی با خوردن هندوانه چاق میشه؟مصرف هندوانه اگه به صورت ناشتا یا هنگام تشنگی شدید انجام نشه، نه فقط بسیار سودمنده، بلکه در رژیم لاغری هم غذای بسیار سالمی بوده و می تونه به لاغری کمک کنه.هندوانه کم کالریه. هر یک پیمانه هندوانه فقط ۵۰ کالری انرژی داره.     واسه کاهش […]

Learn More

آیا می توان بخش سالم نان و پنیر کپک زده را مصرف کرد؟ | تغذیه سالم

میشه بخش سالم نون و پنیر کپک زده رو مصرف کرد؟ سیمرغ  کپکا یه جور قارچ هستن و اگه زیر میکروسکوپ نگاهشون کنین دقیقا مثل قارچ ولی باریک تر هستن اونا دارای ساقه و کلاهکای آبی و سبز رنگ هستن که روی مواد غذایی قابل مشاهده ان نون و پنیر و مواد غذایی کپک زده […]

Learn More

آیا مکمل ها و ویتامین ها خطر و عوارض دارند؟ | ورزش

مکملا و ویتامینا خطر و مشکلات دارن؟ تحقیقات همیشه نشون داده کسائی که زیاد میوه و سبزی مصرف می کنن در برابر بیماریا و عوامل مریضی رو مقاوم ترن و سیستم ایمنی بدن اونا از قدرت بیشتری برخورداره با مصرف مرتب میوه و سبزیا خیلی از نیازای بدن به ویتامینا و املاح تامین می شه […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *