آیا موهای زائد سفید به کمک لیزر از بین می رود؟ | بیماری

: چیزایی در مورد لیزر موهای زائد

یه متخصص پوست و مو گفت:حتماً نیازه فاصله جلسات لیزر بین ۴ تا ۶ هفته یه بار تکرار شه. متخصص پوست و مو و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی در برنامه «یه نکته ، یه متخصص» درباره لیزر موهای زائد در میان خانوما، اضافه کرد:مشکلی که به نسبت در جامعه ما گسترش بالایی داره و این موهای زائد بیشتر در ناحیه صورت به وجود اومده به وسیله مریضی هیرسوتیسمه به معنی رویش موهای مردونه در نواحی از بدن خانوما که به صورت طبیعی بدون موهستند اطلاق می شه.

:حدود ۶۰ الی ۷۰ درصد موارد این موها ایدیوپاتیک هستن؛ یعنی هیچ مشکل هورمونی زمینه ای در اون نمی بینیم ؛ولی در حدود ۱۰ الی ۲۰ درصد موارد هست که اینا مشکل هورمونی زمینه ای دارن در هر دو حالت چه این مشکل هرمونی وجود داشته باشه چه نداشته باشه.

: موهای زائد سفید به کمک لیزر از بین میره؟

درمان موهای زائد با لیزر

این متخصص پوست و مو در ادامه گفت:درمان اصلی اینا به کار گیری لیزر واسه نابود کردن موها هست؛ ولی در مواردی هم که بررسیای آزمایشی ما مشکل هرمون رو هم نشون میده به کار گیری داروهایی خاص هم کمک کننده س.

نکاتی در مورد لیزر موهای زائد:

ایشون اضافه کرد:نکاتی که باید در مورد لیزر موهای زائد بدونیم اینه که موهای زائد سفید به کمک لیزر از بین نمی ره و نکته دوم اینه که هر چی مو سیاهتر و کلفت تر باشه به لیزر بهتر جواب میده و هر چی مو کرکی تر و کم رنگ تر باشه جواب ضعیف تری میده.

درمان موهای زائد با لیزر

این متخصص پوست و مو در آخر با بیان اینکه نیازه فاصله جلسات لیزر بین ۴ تا ۶ هفته یه بار تکرار شه؛ اظهارداشت:معمولا به دنبال به کار گیری لیزرهای نوین و قوی که هست بعد از دو الی سه جلسه موها از بین می رن؛ ولی پیشنهاد ما اینه بین ۴ تا ۶ جلسه به صورت منظم لیزر رو بکننن. در بیشتر موارد تا سالها کسائی که موهاشون رو لیزر کردن این موها برگشت پیدا نمی کنن؛ ولی کسائی که مشکل هورمونی دارن گاه ها نیازه ۶ ماه یا یکسال یا دو سال یه بار این جلسات لیزر رو تکرار کنن تا این موها دوباره به حالت اولشون برنگردد.

موهای زائد سفید به کمک لیزر از بین میره؟

۵۱
منبع : سلامت نیوز

.

منبع :

Related articles

آیا من هم باید واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنم؟ | بیماری

: من هم باید واکسن آنفلوآنزا رو تزریق کنم؟ : *علیرضا داودی: دچار شدن به سرماخوردگی در آدمایی که سیستم ایمنی اونا سالمه هیچ خطری که نداره، که هیچ، بلکه دچار شدن به اون، واسه بدن مردم، مخصوصا کودکان، حکم واکسیناسیون داره. به همین دلیله با افزایش سن کودکان، اندازه دچار شدن به سرماخوردگی در […]

Learn More

آیا ممکن است ورزش موجب افزایش وزن شود؟ | ورزش

این یه موضوع جنجالی و بحث برانگیزه که در نتیجه یه مطالعه بیان شد. این موضوع حقیقت داره ؟ دکتر تیموتی چرچ تو یه مطالعه در سال ۲۰۰۹ روی زنان یائسه نشون داده که کاهش وزن در زنائی که ورزش می کردن بسیار کمتر از حد مورد انتظار و اندازه پیش بینی شده در شروع […]

Learn More

آیا می توان بخش سالم نان و پنیر کپک زده را مصرف کرد؟ | تغذیه سالم

میشه بخش سالم نون و پنیر کپک زده رو مصرف کرد؟ سیمرغ  کپکا یه جور قارچ هستن و اگه زیر میکروسکوپ نگاهشون کنین دقیقا مثل قارچ ولی باریک تر هستن اونا دارای ساقه و کلاهکای آبی و سبز رنگ هستن که روی مواد غذایی قابل مشاهده ان نون و پنیر و مواد غذایی کپک زده […]

Learn More

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *