آیا می توان با نوشیدن آب لاغر شد؟ (روش های لاغری با آب) | چاقی

میشه با نوشیدن آب لاغر شد؟ (روشای لاغری با آب)

چیجوری میشه با آب خوردن لاغر شد ؟

اگه از اون دسته از افراد هستین که حوصله یا وقت ورزش کردن رو ندارین و نمی تونین با ورزش یا رژیم غذایی لاغر کنین این مطلب رو از دست ندین. ما به شما میگیم چیجوری میشه با آب خوردن لاغر کرد . چاقی یکی از معضلات جهان امروزیه و خیلی از افراد چاق به دنبال یه راه عجیب واسه کاهش سریع و آسون وزن هستن. ولی واقعا هیچ معجزه ای در کار نیس.

تنها راه مناسب و علمی کاهش وزن اینه که مقدار کالری که شما می سوزونین، بیشتر از مقداری باشه که دریافت می کنین. گروه سلامتی تالاب: نوشیدن دست کم ۸ لیوان آب در روز، یکی از نکات کلیدی واسه تغذیه سالم و بخش مهمی از یه رژیم لاغری موفق و کارآمده.

بررسیای علمی تلاش می کنن که نوشیدن آب و مایعات کافی در گردش خون اثر مثبت داشته ودر پی ان سوخت وساز بدن افزایش پیداکرده و وزن فرد کم میشه. علاوه بر این، نوشیدن آب به اندازه کافی واسه بدن خیلی خوبه.

در دوره ای که روشای لاغری موردتوجه آدمای زیادی در سطح جهانیه، روش لاغری با نوشیدن آب میتونه طرفداران بسیاری رو به طرف خود جذب کنه.

به گزارش تالاب به گفته کارشناسان، اگه شما با رعایت یه رژیم غذایی مناسب و داشتن تمرینات ورزشی یا فعالیتای بدنی منظم قادر به کم کردن وزن خود نیستین، مشکل؛ کم آبی بدن شماس! پس می تونین از راه نوشیدن آب استفاده کنین. مصرف مایعات کافی به بدن شما کمک می کنه تا وزن خودرا کم کنین.

روشای لاغری با آب

مهمه که نوشیدن آب کافی و کاهش وزن با هم ارتباطی نزدیک دارن. جالبه که دریافت کافی آب و مایعات دیگه اثر زیادی بر سطح انرژی داره. در بدنی که آب کافی دریافت می کنه، مایعات کمک بزرگی به گردش خون کرده و اثر مثبتی بر سطح انرژی و سلامت بدن دارن.

علاوه بر ان بدن پر آب به تقویت سیستم ایمنی و ایجاد مقاومت خوب بدنی در برابر فشار عصبی و عفونتا کمک میکنه. باید اضافه کرد مصرف خوب و کافی آب و مایعات، کارکرد درست مغز، روند هضم و دستگاه گوارش رو تقویت کرده و روش مناسبی واسه به تأخیر انداختن پیری هستش.

دکتر کاریشما چاولا «Karishma Chawla» از کارشناسان تغذیه توضیحاتی دراین رابطه ارائه کرده و گفت: «بدنی که کم آب باشه نمی تونه چربی هاش رو بسوزونه و قادر به افزایش حجم ماهیچه هاش نیس.

نوشیدن کافی آب به هضم و گوارش خوب کمک کرده و از ایجاد یبوست پیش گیری میکنه. علاوه بر ان مصرف آب کافی سلامتی بدن رو زیاد کرده و از ایجاد جوشای پوستی پیشگیری می کنه.

درصورتی که خواهان داشتن پوستی سرحال و جوونین و تلاش می کنین پیری رو از خود دورنگه دارین، پیشنهاد می شه آب بیشتری بخورین. دراین روش، آب کافی از تحلیل ماهیچه ها پیش گیری کرده و درنتیجه پوست بدن آویزون نشده و چروک نمی افته. جالبه بدونین که نوشیدن کافی آب باعث میشه تا رطوبت اضافی پوست از بین بره.»

خواص آب در لاغری

در این جا به طور خلاصه توضیح داده می شه که چیجوری نوشیدن آب کافی به کاهش وزن کمک میکنه:

* نوشیدن آب کافی به حفظ بالای توده بدون چربی بدن «LBM» از راه ساختار بافت بدون چربی و ماهیچه ها کمک می کنه.

* نوشیدن آب کافی باعث گردش مناسب خون شده و از این روش مواد مغذی و اکسیژن کافی به همه ماهیچه و سلولا میرسه.

* نوشیدن آب کافی سطح انرژی رو درمون بخشیده که درنتیجه ان؛ کارکرد ورزش بهتر شده و چربی بیشتری از بین میره.

* نوشیدن آب کافی باعث ایجاد دمای مطلوب بدن در طول تمرینات ورزشی یا فعالیتای بدنی می شه که این مسئله به انقباض درست عضلات و کارکرد طبیعی بدن کمک می کنه.

* نوشیدن آب کافی به داشتن سیستم ایمنی قویتر بدن، برابری بهتر با ورزش و برنامه تغذیه مناسب جهت کاهش وزن کمک می کنه.

* نوشیدن آب کافی اثر ضد کاتابولیک «anti-catabolic» داره به این معنا که به کاهش تحلیل ماهیچه ها کمک میکنه. درواقع وجود ماهیچه های بیشتر، سوخت وساز بالاتر بدن رو به دنبال داشته که در اثر ان کاهش وزن بیشتری رو میشه تماشاگر بود.

در این جا به چند روش ساده واسه افزایش آب و مایعات بدن اشاره میکنیم:

شروع کردن روز با نوشیدن یه لیوان آب و لیموترش

نوشیدن آب نارگیل قبل از ظهر «درصورت دسترسی»

نوشیدن یه لیوان آب و لیموترش پس از خوردن ناهار و شام

نوشیدن یه لیوان آب سبزیا مانند کرفس، هویج و چیزای دیگه ای به جز اینا هر صبح و عصر

نوشیدن دوغ درکنار خوردن ناهار و شام

نوشیدن ۷ تا ۸ لیوان آب ساده در طول روز

هم اینکه نوشیدن آب میتونه …

از سرماخوردگی و تب پیشگیری میکنه.

سردرد رو درمون کنه و تمرکز ذهنی شما رو زیاد کنه.

پوست شما رو از جوشا پاک میکنه.

یادتون باشه که …

* نوشیدن آب به تنهایی نمی تونه باعث کاهش وزن شه، بلکه عوامل دیگری هم در اینکار تاثیردارن که شامل ورزش کردن، رعایت میونه روی در خوردن غذاها «عادات غذایی سالم» و داشتن صبر و حوصله س.

* اثرات مصرف آب در خانمها و آقایون فرق داره.

نوشیدن آب در آقایون اندازه متابولیسم بدن رو خیلی سریع زیاد می کنه ودر خانمها ذخایر قندی «کربوهیدراتا» رو سریعتر می شکنه.

البته مشکله که بگیم روی هر فردی دقیقا چه اثری داره، ولی در کل موثره.

حال ما بشما میگیم که نوشیدن دست کم ۸ لیوان آب در روز چیجوری باعث لاغری می شه:

۱- غذا رو هضم می کنه. آب واسه دفع مواد زائد ازبدن شما لازمه. بدون دریافت آب کافی، مواد زائد و دفعی در روده های شما جمع شده و باعث زیاد شدن وزن می شن.

۲- متابولیسم بدن رو زیاد می کنه، در نتیجه کالری بیشتری می سوزونین. در عین حال خود آب، کالری نداره، پس باعث کاهش وزن می شه. وقتی که بدن، آب کافی نگیره، سلولای چربی، سفت می شن و به آسونی نمی سوزن. در نتیجه کاهش وزن سخت تر می شه.

۳- وزن آب بدن رو کم میکنه. هر چقدر کمتر آب بخورین، بدن آب بیشتری در خودش نگه می داره مثل شتر. شتر بدلیل این که در بیابانا و آب و هوای گرم زندگی میکنه، نمی تونه به مقدار کافی آب بخوره، پس همیشه در بدن خودش آب زیادی نگه می داره.

وزن بدن براساس اندازه آبی که می خورین، تنظیم میشه. پس هر چقدر آب بیشتری بخورین، وزن بدن کمتر می شه.

۴- با نوشیدن آب کافی، احتیاجی به نوشابه های گازدار دارین. این نوشابه ها دارای شکر، مواد افزودنی مصنوعی «رنگ دهنده ها و طعم دهنده» هستن و کالری زیادی رو به بدن میرسونن، پس باعث چاقی می شن. قندهای مصنوعی موجود در نوشابه های رژیمی هم مناسب نیستن.

۵- گرسنگی رو فرو می نشاند. هر چقدر بیشتر آب بخورین، کمتر غذا می خورین. پس تلاش کنین ۱۵ دقیقه قبل از خوردن غذا، یه لیوان آب بخورین.

۶- خیلی وقتا هنگام احساس گرسنگی، واقعا بدن شما تشنه س و نیاز به آب داره، نه غذا. پس هر وقت احساس گرسنگی کردین، یه لیوان آب بخورین. اینکار باعث می‏شه لاغر شید و مجبور نباشین بدون این که بدن شما نیاز داشته باشه، غذا بخورین. نوشیدن آب، کاهش وزن شما رو آسون‏تر می کنه.

۸- میوه‏ها، منبع خوبی واسه تامین آب هستن. هر چقدر میوه‏های تازه بیشتری بخورین، آب بیشتری دریافت می کنین. پس تلاش کنین هرروز علاوه بر نوشیدن ۸ لیوان آب، از میوه‏های تازه به خصوص مرکبات هم استفاده کنین.

۷- با نوشیدن آب، کبد کار خود رو به بهترین راه انجام میده. در نتیجه آب باعث می شه که چربیای بدن، بشکنن. نوشیدن آب زیاد به بدن کمک می کنه تا چربیای شکسته شده، دفع شن.

.

منبع : talab.org

Related articles

آیا موز برای شما بد است؟ | رژیم غذایی

مجموعه: رژیم درمانی موز واسه شما بده؟ موز شامل فولات یا ویتامین B9ه، که از ویژگیای ضد افسردگی سود می بره   موز از محتوای بالای پتاسیم، فیبر، و آنتی اکسیدان ها سود می بره، از این رو یه ماده غذایی مغذیه.   با این وجود، موز از محتوای بالای کربوهیدارتا و قند هم برخورداره […]

Learn More

آیا می توان ریسک چاقی در آینده را پیش بینی کرد؟ | تغذیه سالم

میشه خطر چاقی در آینده رو پیش بینی کرد؟ محققان می گن که عوامل ژنتیکی که مشکلات متابولیک منتهی به چاقی رو تحت تاثیر قرار میده کشف کردن. محققان می گن که این ممکنه یه راه واسه پیش بینی باشه که فرد در آینده چاق می شه یه مطالعه نوین ۲۵ عوامل ژنتیکی مربوط به […]

Learn More

آیا موهیتو برای بدن مفید است؟ | تغذیه سالم

موهیتو واسه بدن خوبه؟ موهیتو واسه بدن خوبه؟ تغذیه موهیتو الان مطمئنا یکی از مهم ترین نوشیدنیای گیاهی هستش که از محبوبیت خیلی بالایی پیش مردم برخورداره. این نوشیدنی با مخلوط کردن آب گاز دار، برگ نعنا، شکر، رام سفید و آبلیمو جفت و جور می شه. موهیتو واسه اولین بار در کوبا جفت و […]

Learn More

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *