آیا می توان با ورزش و کاهش وزن سایز سینه را کوچک کرد؟ | رژیم غذایی

با ورزش کردن سینه کوچیک می شه؟ به کار گیری نوع سوتین خاصی به کوچیک شدن سینه کمک می کنه؟ کاهش وزن و رژیم غذایی تأثیری در کاهش اندازه سینه داره؟با ما همراه شید تا به سوالاتون جواب بدیم…

 اگه بخوایم بعضی از مهمترین مشکلات داشتن سینهای بزرگ رو بگیم ، باید به موارد زیر اشاره کنیم :

  • درد شونِه و دوش
  • درد ناحیه گردن و گرفتن زیاد عضلات گردنی
  • سر درد
  • درد در ناحیه لگن و پاها
  • قوز و مشکلات مربوط به کمر

علاوه بر موارد بالا که بیشتر مشکلات جسمی حاصل از بزرگ بودن زیادتر از اندازه سینه هاست ، بقیه مشکلات شامل نبود تناسب لباس و مشکلاتی مثل این رو هم می شه درنظر گرفت . حالا که با بعضی از مشکلات و معضلات داشتن پستانای بزرگ آشنا شدید بهتره بدونین که تنها راه کوچیک کردن اونا  جراحی نیس ، روشای دیگری هم هست که در منزل می تونین انجام بدین.

در اول لازمه به این مهم پرداخته شه که  بافت سینه خانوما از چربی تشکیل شده و در زیر این بافت چربی، عضلات سینه قرار دارن. خود سینه هم شامل غددیه واسه تولید شیر و تغذیه نوزاد در دوران شیردهی.سینه خانوما به وسیله رباطای خاصی در جایگاه خود قرار گرفتن با کهولت و افزایش سن این رباطا کارایی خود رو از دست داده و موجب آویزون شدن سینه ها می شن.باید بدونین که عوامل ژنتیکی هم در کوچیکی یا بزرگی  اندازه سینه بسیار موثر هستن، در این موارد نمیشه جوری تأثیری بر کوچیک کردن یا بزرگ کردن سینه گذاشت.

کوچیک کردن سینه با ورزش

بهترین و مؤثر ترین راه واسه کاهش اندازه سینه؛ انجام ورزشای قبلی – عروقی یا هوازیه. چون که این تمرینات موجب چری سوز و به دنبال اون کاهش چربی در بدن می شه.

اما لازمه بدونین این تمرینات موجب کاهش چربی در کل بدن می شه، یعنی نباید توقع داشت که این تمرینات فقط روی چربی سینه اثر دارا باشن. تمریناتی ورزشی مانند: دویدن، دوچرخه سواری، شنا، آیروبیک ، طناب زدن و پیاده روی سریع از جمله تمرینات هوازی هستن.

طبق پیشنهاد دانشگاه طب ورزشی آمریکا این تمرینات باید ۵ روز در هفته و به مدت ۶۰ تا ۹۰ دقیقه انجام شن، که حد عادی اون واسه خانمای که سابقه ورزشی و آمادگی بدنی بالای ندارن از ۳۰ تا ۶۰ دقیقه س.کاهش ۴ تا ۶ کیلو وزن می تونه روی کاهش اندازه سینه اثر داشته باشه.

پیشنهاد می شه فقط به تمریناتی که به اون اشاره شده اکتفا نکنین؛ انجام حرکات ورزشی که موجب درگیر شدن عضلات بالاتنه می شه هم بر روند کاهش وزن و کوچیک شدن سینه موثر هستش.تمریناتی مانند پوش آپ با ۱۰ تا ۱۵ تکرار.” انجام تمرینات سینه با وزنه موجب افزایش اندازه سینه می شه، اما انجام این حرکات بدون وزنه نه فقط موجب تقویت عضلات سینه ای می شه و اونا رو خوش ترکیب می کنه بلکه در کنار ورزشای هوازی شما رو به هدف نزدیک تر می کنه.

نکاتی با رژیم غذایی

همونطور که گفته شده تمرینات هوازی ،مؤثر در چربی سوزی هستن اما نباید نقش رژیم غذایی درست رو ندیده گرفت.چون که اندازه خوردن و اینکه شما چه می خوره هم بر کاهش و یا افزایش اندازه سینه اثر داره.اگه شما فقط به تمرینات ورزشی اکتفا کنین و از رژیم غذایی غافل شید ، نتیجه ای در بر نداره. از رژیمای غذایی که موجب افزایش  وزن می شن دوری کنین. در رژیم غذایی روزانه خود از سبزیجات، میوه و کربوهیدارت استفاده کنین.

تذکر:

اینم بگیم که باید از سوتینای استفاده کنین که باعث آویزون شدن سینه نشه. مانند سوتین اسفنجی.هم اینکه نباید از سوتینای استفاده کنین که سینه ها رو تحت فشار بذاره چون که موجب آسیب رسوندن به سینه می شه.

جمع آوری: گروه هفت گنج

.

منبع : ۷ganj.org

Related articles

آیا موسیقی بلند به شنوایی آسیب می زند؟ | بیماری

: موسیقی بلند به شنوایی آسیب می زنه؟ : موسیقی بلند به شنوایی آسیب می زنه؟ مجله تو زیبایی: بعضی باور دارن که گوش دادن به موسیقی بلند به شنوایی آسیب وارد می کنه، اما این نظریه چقدر صحت داره؟ در جواب این سوال پروفسور آلمانی توماس لینارتس درستی این ادعا رو رد می کنه و […]

Learn More

آیا من هم باید واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنم؟ | بیماری

: من هم باید واکسن آنفلوآنزا رو تزریق کنم؟ : *علیرضا داودی: دچار شدن به سرماخوردگی در آدمایی که سیستم ایمنی اونا سالمه هیچ خطری که نداره، که هیچ، بلکه دچار شدن به اون، واسه بدن مردم، مخصوصا کودکان، حکم واکسیناسیون داره. به همین دلیله با افزایش سن کودکان، اندازه دچار شدن به سرماخوردگی در […]

Learn More

آیا ممکن است ورزش موجب افزایش وزن شود؟ | ورزش

این یه موضوع جنجالی و بحث برانگیزه که در نتیجه یه مطالعه بیان شد. این موضوع حقیقت داره ؟ دکتر تیموتی چرچ تو یه مطالعه در سال ۲۰۰۹ روی زنان یائسه نشون داده که کاهش وزن در زنائی که ورزش می کردن بسیار کمتر از حد مورد انتظار و اندازه پیش بینی شده در شروع […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *