آیا می توان به هنگام بیماری ورزش کرد؟ | بیماری

: میشه به هنگام مریضی ورزش کرد؟

: آکا ایران: با اینحال که ورزش باعث سالم تر شدن تیم ایمنی بدن می شه و یکی از فواید ورزش کمتر شدن احتمال بیماریه، اما همیشه این سوال پیش میاد که ورزش واسه افراد مریض، خوبه یا خیر؟
به گزارش به نقل از ایسنا ، پزشکان فکر می کنن که نشونه های مریضی، تعیین کننده جواب این سواله که افراد مریض ورزش بکنن یا خیر؟
به گزارش My fitness palبراین پایه اگه بیشتر از ناحیه گردن به بالا احساس ناراحتی می کنین، مثلا عطسه، سرفه و گلو درد دارین، می تونین ورزشای سبک انجام بدین.
اگه نشونه های مریضی پایین تر از گردنه مثلا دل درد و معده درد دارین بهتره ورزش نکنین.
اگه تب، حالت تهوع و اسهال دارین بهتره که به طور کامل استراحت کنین، چون در این حالت آسیب بدن کم می شه و بدن نیاز داره که آب رو نگه داری عرق کردن مناسب نیس.
حتی اگه به هنگام مریضی ورزش می کنین، شدت اونو زیاد نکنین. به هنگام مریضی بدن در حال ریکاوریه. ورزشایی مثل پیاده روی، یوگا در این زمان مناسب تر هستن.
بهتره به حس بدن تون توجه کنین و شدت رو براساس اون تنظیم کنین. مطمئن شید که آب بدن شما تامین می شه.
بهتره به هنگام مریضی به باشگاه نرید، چون ممکنه مریضی رو به بقیه منتقل کنین.
پیاده روی در فضای باز فعالیت مناسبی واسه این زمونه.
اگه مطمئن نیستین با وجود مریضی می تونین ورزش کنین یا نه، حتما از یه دکتر و متخصص در این باره سوال کنین.

منبع :

Related articles

آیا من به بیماری ام اس دچار شده ام؟ | بیماری

علایم اولیه مریضی ام.اس چیه مریضی ام.اس یا اسکلروز چندگانه یه مشکل در سیستم ایمنی خودکار بدنه که می تونه منتهی به فلج شدید شه. مشکل سیستم ایمنی خودکار وضعیتیه که در اون بدن آنتی بادیهایی رو تولید می کنه که به بافتای خودش حمله می کنن. در بدن افراد گرفتار به این مریضی آنتی […]

Learn More

آیا موز چاق کننده است یا لاغر کننده؟ | رژیم غذایی

موز چاق کننده است یا لاغر کننده؟ موز یه میوه خوشمزه س که در سالای گذشته با در نظر گرفتن ثبات قیمتش بیشتر از قبل در سبد میوه ای ما قرار گرفته. خیلی از آدمایی که رژیم لاغری دارن در مصرف کردن موز دچار دودلی می شن چون اطلاع دقیقی در مورد اثرات موز روی […]

Learn More

آیا موزهای ایدزی وارد کشور شده اند؟ | سبزیجات

موزهای ایدزی وارد کشور شدن؟ چند وقتیه که در شبکه های اجتماعی خبری عجیب و البته دلهره آور رو میشنوین.در این شبکه ها شایعه شده که موزهایی به ایران وارد شدن که به ویروس ایدز آلوده هستن و مردم باید از خرید و خوردن این موزها دوری کنن. به راستی موزهای ایدزی وارد ایران شدن؟این […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *