آیا می توان به هنگام بیماری ورزش کرد؟ | بیماری

: میشه به هنگام مریضی ورزش کرد؟

: آکا ایران: با اینحال که ورزش باعث سالم تر شدن تیم ایمنی بدن می شه و یکی از فواید ورزش کمتر شدن احتمال بیماریه، اما همیشه این سوال پیش میاد که ورزش واسه افراد مریض، خوبه یا خیر؟
به گزارش به نقل از ایسنا ، پزشکان فکر می کنن که نشونه های مریضی، تعیین کننده جواب این سواله که افراد مریض ورزش بکنن یا خیر؟
به گزارش My fitness palبراین پایه اگه بیشتر از ناحیه گردن به بالا احساس ناراحتی می کنین، مثلا عطسه، سرفه و گلو درد دارین، می تونین ورزشای سبک انجام بدین.
اگه نشونه های مریضی پایین تر از گردنه مثلا دل درد و معده درد دارین بهتره ورزش نکنین.
اگه تب، حالت تهوع و اسهال دارین بهتره که به طور کامل استراحت کنین، چون در این حالت آسیب بدن کم می شه و بدن نیاز داره که آب رو نگه داری عرق کردن مناسب نیس.
حتی اگه به هنگام مریضی ورزش می کنین، شدت اونو زیاد نکنین. به هنگام مریضی بدن در حال ریکاوریه. ورزشایی مثل پیاده روی، یوگا در این زمان مناسب تر هستن.
بهتره به حس بدن تون توجه کنین و شدت رو براساس اون تنظیم کنین. مطمئن شید که آب بدن شما تامین می شه.
بهتره به هنگام مریضی به باشگاه نرید، چون ممکنه مریضی رو به بقیه منتقل کنین.
پیاده روی در فضای باز فعالیت مناسبی واسه این زمونه.
اگه مطمئن نیستین با وجود مریضی می تونین ورزش کنین یا نه، حتما از یه دکتر و متخصص در این باره سوال کنین.

منبع :

Related articles

آیا می توان روغن کرچک را برای رشد مو استفاده کرد؟ | تغذیه سالم

میشه روغن کرچک رو واسه رشد مو استفاده کرد؟ روغن کرچک از دانه های گیاه communis Ricinus ساخته شده از اون بیشتر به عنوان یه ملین استفاده می شه این در روده شکسته شده و دلیل حرکت روده ها می شه اما خواص طبیعی ضد ویروسی و ضد میکروبی روغن کرچک اونو واسه مشکلات پوستی […]

Learn More

آیا موهای بینی را بکنیم؟وظیفه اصلی موهای بینی چیست | بیماری

: موهای بینی رو بکنیم؟وظیفه اصلی موهای بینی چیه : موهای بینی رو بکنیم؟وظیفه اصلی موهای بینی چیه بهداشت وظیفه اصلی موهای بینی پالایش مواد اضافی هواییه که تنفس می کنیم. اصلاح کردن موهای بینی از نظر خیلیا یه روال واجب به نظر میرسه، درسته که اگه موهای بینی زیادتر از اندازه رشد کنن مقداری […]

Learn More

آیا مصرف هندوانه عامل چاقی در آن ها است؟ | طب ایرانی

به نظر شما کسی با خوردن هندوانه چاق میشه؟مصرف هندوانه اگه به صورت ناشتا یا هنگام تشنگی شدید انجام نشه، نه فقط بسیار سودمنده، بلکه در رژیم لاغری هم غذای بسیار سالمی بوده و می تونه به لاغری کمک کنه.هندوانه کم کالریه. هر یک پیمانه هندوانه فقط ۵۰ کالری انرژی داره.     واسه کاهش […]

Learn More

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *