آیا می توان درد ناشی از سرطان را تسکین داد؟ | تغذیه سالم

میشه درد به وجود اومده به وسیله سرطان رو آرامش داد؟

دچار شدن به سرطان معنیش این نیس که شما حتما درد خواهید کشید، اما اگه درد دارین، می تونین اونو با دارو و روشای درمانی دیگه کنترل کنین.

میشه درد به وجود اومده به وسیله سرطان رو آرامش داد؟

میشه درد به وجود اومده به وسیله سرطان رو آرامش داد؟

«گروه مراقبت پزشکی» می تونه واسه کنترل درد سرطان به شما کمک کنه. «گروه مراقبت پزشکی»، به معنی مجموعه دست اندر کارانیه که هر یک بخشی از مراقبت درمانی شما رو برعهده دارن؛ این گروه شامل متخصص درمان تومور، دکتر عمومی، پرستاران، کارشناسان فیزیوتراپی، داروساز، کمک کاران اجتماعی و افراد روحانی و دیگرونه.

آدمایی که سرطان دارن همیشه درد ندارن. افراد متفاوت ان. اما اگه درد دارین باید بدونین که مجبور نیستین اونو قبول کنین؛ در واقع همیشه میشه درد سرطان رو آرامش داد.

اگه شمام در گروه آدمایی هستین که با این مریضی دست و پنجه نرم میکنین لازمه این نکات رو بدونین :

درد شما مهارپذیره.

کنترل درد بخشی از درمان سرطان شماس.

صحبت کردن با دکتر و گروه مراقبت پزشکی به اونا در کنترل درد شما کمک می کنه. بهترین راه کنترل درد جلوگیری از شروع و یا جلوگیری از بدتر شدن اون هستش.

داروهای زیادی واسه کنترل درد وجود دارن، برنامه کنترل درد واسه افراد جور واجور متفاوت ان.

دونستن گذشته درد شما به تنظیم بهترین برنامه جهت کنترل دردتون کمک می کنه.

آدمایی که داروهای مسکن رو طبق تجویز پزشکان مصرف می کنن، با احتمال خیلی کم دچار درد می شن.

بدن شما به داروهای مسکن معتاد نمی شه. داروهای قوی تر نباید واسه «بعدا» نگه داشته شن.

« فکر می کردم که باید با درد زندگی کنم، اما به جایی رسید که دیگه تنونستم اونو تحمل کنم. دکتر داروهایم رو عوض کرد و بهتر شدم. نمی گم که همیشه از درد دورم، اما حالا خیلی بهترم.» اینا گفته های جون یکی از مبتلایان به سرطانه.

درد سرطان می تونه در اون حد کم بشه که شما بتونین از فعالیتای روزانه و خواب بهتر لذت ببرین. صحبت با کارشناس درد کمک مؤثریه؛ این فرد یکی از کارشناسان درمان تومور، بیهوشی، اعصاب، جراحان و دیگه پزشکان، پرستاران یا داروسازانه؛ اگه گروه کنترل درد دارین روانشناسان و کمک کاران اجتماعی هم می تونن جزء اعضای اون باشن.

کارشناسان درد و آرامش، در کنترل درد خبره ان. کارشناسان آرامش، پیامدها و مشکلات جانبی و مشکلات عاطفی به وجود اومده به وسیله سرطان و درمان اونو درمان می کنن.

اونا واسه پیدا کردن بهترین راه کنترل درد با شما همکاری می کنن. از دکتر یا پرستار خود بخواین کسی رو پیشنهاد کنه، یا با یکی از مراکز یا گروه های نزدیک محل سکونت خود واسه پیدا کردن متخصص درد تماس بگیرین. / مرکز تحقیقاتِ درمان و آموزش سرطان

.

منبع :

Related articles

آیا می توان بخش سالم نان و پنیر کپک زده را مصرف کرد؟ | تغذیه سالم

میشه بخش سالم نون و پنیر کپک زده رو مصرف کرد؟ سیمرغ  کپکا یه جور قارچ هستن و اگه زیر میکروسکوپ نگاهشون کنین دقیقا مثل قارچ ولی باریک تر هستن اونا دارای ساقه و کلاهکای آبی و سبز رنگ هستن که روی مواد غذایی قابل مشاهده ان نون و پنیر و مواد غذایی کپک زده […]

Learn More

آیا می توان به درمان آلزایمر امیدوار بود ؟ | بیماری

: میشه به درمان فراموشی امیدوار بود ؟ : مجله علمی ایران : محققان دانشگاه کلمبیا موفق به پیشرفت روشی واسه برگردونی حافظه موشای گرفتار به زوال عقل یا دمانس شدن. مدتها هستش که بنظر میاد مریضی فراموشی، که شایع ترین شکل زوال عقل است، در طول زمان حافظه مریض رو نابود می کنه. اما […]

Learn More

آیا می توان روغن کرچک را برای رشد مو استفاده کرد؟ | تغذیه سالم

میشه روغن کرچک رو واسه رشد مو استفاده کرد؟ روغن کرچک از دانه های گیاه communis Ricinus ساخته شده از اون بیشتر به عنوان یه ملین استفاده می شه این در روده شکسته شده و دلیل حرکت روده ها می شه اما خواص طبیعی ضد ویروسی و ضد میکروبی روغن کرچک اونو واسه مشکلات پوستی […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *