آیا می توان روغن کرچک را برای رشد مو استفاده کرد؟ | تغذیه سالم

میشه روغن کرچک رو واسه رشد مو استفاده کرد؟

روغن کرچک از دانه های گیاه communis Ricinus ساخته شده از اون بیشتر به عنوان یه ملین استفاده می شه این در روده شکسته شده و دلیل حرکت روده ها می شه اما خواص طبیعی ضد ویروسی و ضد میکروبی روغن کرچک اونو واسه مشکلات پوستی مانند ( درماتوز و عفونتای قارچی ) محبوب کرده.

 

دیگه محبوبیتای روغن کرچک

مردم بیشتر از روغن کرچک واسه رشد مو و یا واسه درمان ریزش مو، که در پزشکی به عنوان آلوپسی شناخته شده استفاده می کنن هم اینکه واسه استفاده در خشکی پوست سر و دیگه شرایط پوست سر به بازار عرضه شده.
در حالی که به صورت میانگین فولیکول موی آدم بیشتر از یه سانتی متر در ماه رشد می کنه بعضی از نظریه ها هست که به کار گیری روغن کرچک یه بار در ماه می تونه رشد سه تا پنج بار اندازه طبیعی رو دامن زند هیچ دلایل بالینی واسه پشتیبانی از این نظریه موجود نیس.
اگه می خواین اونو امتحان کنین با این حال، در زیر یه روش آسون در خونه هست که واسه موهای شما ایمنه شما واسه انجام اون لوازم زیر رو نیاز دارین:
روغن کرچک
یه تی شرت قدیمی
دستکش لاستیک خونگی
برس اپلیکاتور
شونِه
کلاه شستن
هوله بزرگ

روش مالیدن روغن کرچک به پوست سر و موها

از یه تی شرت قدیمی واسه جلوگیری از رنگ آمیزی لباسای خوب خود استفاده کنین.
موهای خود رو از منطقه میانی به دو قسمت تقسیم کنین.
دستکش لاستیکی خونگی رو به دست کرده و شروع به به کار گیری روغن کرچک روی پوست سر با به کار گیری برس اپلیکاتور کنین.
روغن رو به پوست سر خود ماساژ بدین.    
روغن کرچک رو واسه بقیه موی خود استفاده کنین از شونِه استفاده شه تا به پوشش دادن موها اطمینان انجام بشه حتی این احتیاجی نیس که موها خیس شه اما همه موهای شما باید مرطوب با روغن کرچک باشه.
کلاه حموم رو روی موها بذارین اطمینان پیدا کنین که تموم موها جمع شده باشه هر قطره از روغن کرچک مازاد رو با هوله پاک کنین.
بعد از مدت دست کم دو ساعت کلاه  رو وردارین این به روغن زمان کافی، واسه نفوذ به پوست سر، فولیکولای مو و تنه مو رو میده.
پس از دو ساعت، موهای خود رو با شامپو بشورید.

این کار واقعاً موثره؟

دلایل واسه اثر روغن کرچک به عنوان بیشتر از یه ملین، تنها حکایتیه ادعاهای بسیاری در مورد روغن کرچک هست از جمله ادعا می کنه که مصرف موضعی روغن کرچک می تونه در پیشگیری یا درمان سرطان پوست اثر داشته باشه با این حال انجمن سرطان آمریکا، میگه هیچ دلایلی واسه پشتیبانی از به کار گیری اون موجود نیس.
شما می تونین روغن کرچک رو واسه ریزش مو استفاده کنین اما بهتره با دکتر خود در مورد درمانای ثابت واسه دریافت یافته های بهتر صحبت کنین در خیلی از موارد از روغن کرچک واسه درمان یبوست استفاده نمی شه.

.

منبع :

Related articles

آیا می توان اندام دوران جوانی را در میانسالی هم حفظ نمود؟ | بیماری

افراد میانسال به خاطر حفظ سلامت استخون ها، کنترل وزن، کنترل چربی های خون و حفظ سلامت روان باید فعالیت بدنی منظم و همیشگی داشته باشن. سلامتآکا ایران پیشگیری از چاقی و زیاد شدن وزن در دوران میانسالی تغذیه و برنامه غذایی روزانه خود رو بازبینی کنین. شاید ناخواسته کالری بالایی دریافت می کنین. به […]

Learn More

آیا مواد غذایی بر درمان افسردگی موثر هستند؟ | تغذیه سالم

مواد غذایی بر درمان افسردگی موثر هستن؟ مواد غذایی بر درمان افسردگی موثر هستن؟ افسردگی با احساس ناراحتی و غم دراز مدت و از دست دادن تمایل به زندگی و از بین رفتن انگیزه واسه انجام کارای روزمره همراه س،که باعث مشکل خواب و از دست دادن اشتها و کاهش تمایلات جنسی می شه. افسردگی شدید […]

Learn More

آیا می توان جایگزینی برای شیر پیدا کرد؟/چرا برخی افراد در هضم شیر مشکل دارند؟ | تغذیه سالم

خیلی از افراد واسه هضم شیر مشکل دارن. در حالی که شیر و فرآورده های لبنی شامل مقادیر زیادی کلسیم، مواد معدنی لازم واسه ساخت مناسب تودۀ استخوانی و پیشگیری از پوکی استخون هستن.   به چه دلیل بعضی افراد در هضم شیر مشکل دارن؟ شیر شامل لاکتوزه، لاکتوز قندیه که واسه جذب شدن به […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *