آیا می توان روغن کرچک را برای رشد مو استفاده کرد؟ | تغذیه سالم

میشه روغن کرچک رو واسه رشد مو استفاده کرد؟

روغن کرچک از دانه های گیاه communis Ricinus ساخته شده از اون بیشتر به عنوان یه ملین استفاده می شه این در روده شکسته شده و دلیل حرکت روده ها می شه اما خواص طبیعی ضد ویروسی و ضد میکروبی روغن کرچک اونو واسه مشکلات پوستی مانند ( درماتوز و عفونتای قارچی ) محبوب کرده.

 

دیگه محبوبیتای روغن کرچک

مردم بیشتر از روغن کرچک واسه رشد مو و یا واسه درمان ریزش مو، که در پزشکی به عنوان آلوپسی شناخته شده استفاده می کنن هم اینکه واسه استفاده در خشکی پوست سر و دیگه شرایط پوست سر به بازار عرضه شده.
در حالی که به صورت میانگین فولیکول موی آدم بیشتر از یه سانتی متر در ماه رشد می کنه بعضی از نظریه ها هست که به کار گیری روغن کرچک یه بار در ماه می تونه رشد سه تا پنج بار اندازه طبیعی رو دامن زند هیچ دلایل بالینی واسه پشتیبانی از این نظریه موجود نیس.
اگه می خواین اونو امتحان کنین با این حال، در زیر یه روش آسون در خونه هست که واسه موهای شما ایمنه شما واسه انجام اون لوازم زیر رو نیاز دارین:
روغن کرچک
یه تی شرت قدیمی
دستکش لاستیک خونگی
برس اپلیکاتور
شونِه
کلاه شستن
هوله بزرگ

روش مالیدن روغن کرچک به پوست سر و موها

از یه تی شرت قدیمی واسه جلوگیری از رنگ آمیزی لباسای خوب خود استفاده کنین.
موهای خود رو از منطقه میانی به دو قسمت تقسیم کنین.
دستکش لاستیکی خونگی رو به دست کرده و شروع به به کار گیری روغن کرچک روی پوست سر با به کار گیری برس اپلیکاتور کنین.
روغن رو به پوست سر خود ماساژ بدین.    
روغن کرچک رو واسه بقیه موی خود استفاده کنین از شونِه استفاده شه تا به پوشش دادن موها اطمینان انجام بشه حتی این احتیاجی نیس که موها خیس شه اما همه موهای شما باید مرطوب با روغن کرچک باشه.
کلاه حموم رو روی موها بذارین اطمینان پیدا کنین که تموم موها جمع شده باشه هر قطره از روغن کرچک مازاد رو با هوله پاک کنین.
بعد از مدت دست کم دو ساعت کلاه  رو وردارین این به روغن زمان کافی، واسه نفوذ به پوست سر، فولیکولای مو و تنه مو رو میده.
پس از دو ساعت، موهای خود رو با شامپو بشورید.

این کار واقعاً موثره؟

دلایل واسه اثر روغن کرچک به عنوان بیشتر از یه ملین، تنها حکایتیه ادعاهای بسیاری در مورد روغن کرچک هست از جمله ادعا می کنه که مصرف موضعی روغن کرچک می تونه در پیشگیری یا درمان سرطان پوست اثر داشته باشه با این حال انجمن سرطان آمریکا، میگه هیچ دلایلی واسه پشتیبانی از به کار گیری اون موجود نیس.
شما می تونین روغن کرچک رو واسه ریزش مو استفاده کنین اما بهتره با دکتر خود در مورد درمانای ثابت واسه دریافت یافته های بهتر صحبت کنین در خیلی از موارد از روغن کرچک واسه درمان یبوست استفاده نمی شه.

.

منبع :

Related articles

آیا می توان جایگزین های مناسبی برای آب پیدا کرد؟ | تغذیه سالم

هستن کسائی که از فواید و ضرورت آب واسه بدن آگاه هستن، اما با این حال میلی به نوشیدن آب خالی ندارن.این افراد می تونن اینا رو جانشین آب کنن. میشه جایگزینای مناسبی واسه آب خالی پیدا کرد؟ بارها شنیدین که پیشنهاد می شه باید روزانه یک و نیم تا دو لیتر آب مصرف شه. […]

Learn More

آیا مولتی ویتامین ها واقعاً مؤثر | بیماری

: مولتی ویتامین ها واقعاً مؤثر : افراد جور واجور با گروه های سنی متفاوت از مولتی ویتامینا استفاده می کنن و معمولاً اولین مکملیه که بهتر می دونن بخرن. از اونجا که فرمولای بسیاری واسه ساخت مولتی ویتامین هست، این مکمل باعث ایجاد یه صنعت زیرمجموعه در بخش مکملا شده. با این حال باید […]

Learn More

آیا می توان از روغن ویتامین E برای درمان زخم استفاده کرد | تغذیه سالم

میشه از روغن ویتامین E واسه درمان زخم استفاده کرد باور عمومی اینه که مالش روغن ویتامین E روی جای جوش می تونه به درمون زخم کمک کنه. پمادها و کرمای که شامل ویتامین E  هستن و ادعا می کنن که واسه نابود کردن زخم جوش، زخم عمل جراحی موثر هستن و در قفسه های […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *